O příchodu Brabce do Sparty rozhodne FIFA

Erich Brabec
Erich BrabecZdroj: Barbora Reichová (Sport)
mip, har
Ročník 09/10
Začít diskusi (0)

Nejzajímavější přestup české zimy se blíží. Sparta potvrdila zájem o Ericha Brabce, k jeho příchodu na Letnou je však potřeba překonat administrativní překážku – získat výjimku od orgánů FIFA, aby stoper mohl obléknout třetí dres během jedné sezony.

Bývalý kapitán Slavie a Sparta? To by byla vskutku zajímavá kombinace. A pro aktuálně druhý tým tabulky i výrazná posila. Alespoň tak možný příchod Ericha Brabce vnímají sparťané, kteří včera ukončili soustředění ve Špindlerově Mlýně.

„V Budějovicích jsem Ericha nezažil, ale znám se s ním. Určitě by nám pomohl hlavně svými zkušenostmi. S Řepou by vytvořil dobrou stoperskou dvojici, po odchodu Romana Hubníka by byl určitě dobrou náhradou,“ netají se nadějí Brabcův jihočeský „krajan“ Jiří Kladrubský, kterýtak sdílí pozitivní názor na zajímavou potenciální posilu.

Sparta si je dobře vědoma toho, že Brabcův příchod je podmíněn tím, že hráč dostane svolení od FIFA, aby nastoupil za třetí tým v jedné sezoně. Dosud hrál za Ankaraspor a Ankaragücü, kam přešel poté, co byl jeho původní tým administrativně vyřazen z první ligy.

Právě z toho může Sparta čerpat naději – přestup se totiž neudál tak úplně z Brabcovy vůle. „Čekáme, až budeme mít v ruce papír, že by za nás Erich mohl na jaře hrát. Zatím tedy nejednáme, bylo by bezpředmětné na něčem se domluvit a pak zjistit, že by za nás nesměl nastupovat k zápasům,“ tvrdí sparťanský personální ředitel Jakub Otava. O získání výjimky žádá hráč, respektive agentura Sport Invest International, která ho zastupuje.

Sparta je tedy zatím ohledně Brabcova příchodu v šachu předpisů. „Rozhodnutí FIFA nemůžete předjímat. Nejde to ani v našich podmínkách, kolikrát se nestačíte divit. Nerad bych zažil situaci, že se něco připravuje, jsou články v novinách, a pak to nedopadne,“ krčí rameny sparťanský trenér, který zároveň přiznává, že na místo stopera má vyhlédnuté celkem tři kandidáty.

„Není to tak, že bychom měli jednoho hráče a všechno vsadili na něj. Musíte být připravení na to, že může přijít jiné rozhodnutí nebo nějaký zádrhel. Čas je, jsme na začátku transferového okna,“ zůstává v klidu.

Je jasné, že pro Spartu je příchod kvalitního stopera prioritou – byť Chovanec připouští, že si dovede představit i variantu bez posily, tedy že by vedle Tomáše Řepky na jaře nastupoval buď Jan Hejda, nebo Nicklas Hoheneder. Obraně Letenských se na podzim v lize dařilo, teď však najednou hrozí, že by kromě Romana Hubníka mohla přijít i o Manuela Pamiče. O jeho příchodu ze Salcburku, odkud byl na Letné na hostování, se stále jedná.

„Obrana je základní pilíř, víte sami, že tohle nám šlo. Naše hra vycházela z obrany. Byl bych radši, kdyby k těm změnám nedošlo. Kdyby zůstal Hubník a Pamič byl jasný, máte víc času na práci v ofenzivnějších záležitostech,“ mračí se Chovanec.
Osud jeho obranné čtveřice však v současnosti drží v rukách parta Seppa Blattera...

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů