Pavel Janega
24. března 2010 • 23:15

Komňacký: 0:0? Holt chybí Ronaldo a Messi

Autor:
TOP VIDEA
Pokorný: Byli bychom srabi, kdybychom se nepokusili o titul Pokorný: Byli bychom srabi, kdybychom se nepokusili o titul
Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Těšil se jeden i druhý tábor fanoušků. Ale nakonec se musely spokojit s tím, že šlágr kola Jablonec – Sparta skončil bez branek. „Byl to taktický boj. A zde není taková kvalita, aby v utkáních nejlepších mužstev padaly góly,“ shodli se trenéři Jozef Chovanec a František Komňacký.sJe to překvapivé, ale pravdivé. Většina zápasů momentálně pěti nejlepších týmů skončila 0:0. Výjimkou nebyl ani poslední duel Jablonce a Sparty.

Proč v těchto veledůležitých soubojích góly nepadají? Důvod je jednoduchý. „Protože nemáme ani Ronaldy, ani Messi,“ říká jablonecký kouč František Komňacký.

528166:medtitle:true Pekhart daroval Spartě bod, šlágr skončil bez branek »
528163:medtitle:true Sparťané se bavili ohni, od hasičů dostali sprchu »
Pekhart zahazuje největší šanci zápasu, rozhodil ho Erich BrabecPekhart zahazuje největší šanci zápasu, rozhodil ho Erich Brabec
Pekhart: To jsem nezažil. V kabině si vyslechnu »

„Tihle hráči umí šance zakončovat, umí si je připravit. Ale v naší lize kvalita hráčů, kteří jsou na hřišti od toho, aby rozhodovali zápasy, není tak velká.“

Jozef Chovanec pokyvoval hlavou. Nebyl proti. Má stejný názor. „Navíc rozdíly mezi těmito kluby nejsou velké. Bezbrankové remízy svědčí o vyrovnanosti a těžko se hledá favorit,“ doplnil.

Podle Komňackého je důležité i to, že všichni trenéři se navzájem znají. „Nedokážeme se jen tak překvapit něčím, aby díky taktice padly dva góly. Prostě chybí kvalitní střelci,“ myslí si.

Bojovným a velice taktickým duelem nazval i středeční zápas. „Sice neměl šance a finální fáze u obou mužstev pokulhávala za poměrně slušnou defenzivou, ovšem získaný bod bereme. Spartu jsme nepřehráli ani nepřestříleli,“ uvedl Komňacký.

Jen mu chyběla u jeho svěřenců „fotbalovost“ a umění podržet balon. „Kazili jsme spoustu přihrávek a tím jsme se nedostávali do finální fáze. Víc než bod jsme si nezasloužili. Máme na čem pracovat.“

Gólman Sparty Blažek zasahuje před jabloneckým Zábojníkem
Gólman Sparty Blažek zasahuje před jabloneckým Zábojníkem

Pekhart to podcenil, řekl Komňacký

Utkání mohl rozhodnout jeden gól. A takový moment přišel v 77. minutě. Jablonecký útočník Tomáš Pekhart se dostal s míčem za brankáře Blažka, jenže díky perfektnímu zákroku Ericha Brabce nastřelil pouze tyč.

František KomňackýFrantišek Komňacký

„Nemohu říct, že už jsem byl smířený s inkasovanou brankou. Ale asi nečekal nikdo, že to narve do tyče. Erich zasáhl fantasticky,“ řekl k důležité situaci Chovanec.

Komňackého zase mrzela laxnost, s jakou Pekhart k šanci přistoupil.

„Byla to jasně největší šance zápasu a mrzí mě, že Tomáš nezachoval chladnou hlavu. Určité podcenění v tom bylo. Věděl, že jde sám na branku. Jenže si nepokryl míč, a pak ho Brabec o šanci připravil,“ řekl.

Žádné kárání ani pokutu pro mladého útočníka však nechystá. „Samozřejmě mu to vytknu. Ale nic víc. Spíš chci, aby si z toho vzal ponaučení. Je mladý, takže mu tohle může pomoci v budoucnu, aby neváhal a zakončoval rychleji,“ uzavřel.

Jen mu chyběla u jeho svěřenců „fotbalovost“ a umění podržet balon. „Kazili jsme spoustu přihrávek a tím jsme se nedostávali do finální fáze. Víc než bod jsme si nezasloužili. Máme na čem pracovat.“

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze