Válka barev v Edenu: Bohemians 1905 "hostí" Slavii | iSport.cz
16. července 2010 • 02:31

Válka barev v Edenu: Bohemians 1905 "hostí" Slavii

Autor: Aleš Roll
TOP VIDEA
Petr Čáslava promluvil: o drogách, situaci v Pardubicích i Tomáši Rolinkovi Petr Čáslava promluvil: o drogách, situaci v Pardubicích i Tomáši Rolinkovi
DEBATA SPORTU: Předvedla Slavia v Lize mistrů nejlepší výkony z českých klubů? DEBATA SPORTU: Předvedla Slavia v Lize mistrů nejlepší výkony z českých klubů?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zelená mezi červenou. Tak to včera vpodvečer vypadalo v Edenu, když k předzápasovému tréninku vyběhlo mužstvo Bohemians 1905. Stejně budou barvy namíchané i dnes. „Klokani“ budou v zahajovacím duelu nového ročníku Gambrinus ligy v zápase se Slavií (17.30, PP Nova) v Synot Tip Areně jako domácí…„Nezdá se ti, že je to tam nějak pomačkané,“ ptá se ředitel Bohemians 1905 Lukáš Přibyl sekretáře klubu Libora Koubka. „Ne, já si myslím, že je to dobré. I když tam napravo možná trochu jo,“ zní odpověď. Oba zírají na obří panel v zelenobílém provedení. Ještě před pár hodinami byl ve stejných místech nápis SK Slavia Praha. Nyní už tam září Bohemians 1905. V klubových barvách, se dvěma klokany po stranách.
Bohemka totiž minimálně na sezonu opustila Ďolíček a přesunula se na jiný vršovický stadion. Do Edenu, který je jinak domovem „sešívaných.“ A osud tomu chtěl, že se oba týmy proti sobě postaví hned v prvním duelu sezony.
„Ale pořádně se do toho opři,“ povzbuzuje své svěřence kouč Pavel Hoftych. Jeho tým totiž bude v dnešním utkání jako domácí, a tak si přijel nový „domov“ v rámci předzápasového tréninku otestovat.

„Působí to tady větší. Je to zvláštní už na psychiku, když si představím, že bych to měl celé přesprintovat, tak se mi do toho moc nechce,“ culí se útočník Lukáš Hartig. „No jo, Harťas má už problém přeběhnout i menší hřiště,“ glosuje to Hoftych. „Ale vím, že v zápase bude zase buldok,“ dodává.
Z tréninku Hoftych vynechá taktiku. „Tu jsme si udělali už v Ďolíčku. Tady je doma přece jen někdo jiný a může se tady na nás kdokoliv odkudkoliv dívat,“ vysvětluje trenér zelenobílých svou volbu.

Trénink Bohemians 1905 v Edenu
Trénink Bohemians 1905 v Edenu


Jeho opatrnost je možná na místě. Paradoxem totiž je, že Slavia se ve stejnou dobu připravuje v Edenu také, jen musí jako host vzít zavděk tréninkovým hřištěm před arénou. A když trénink červenobílých skončí, někteří ze slávistů si to dokonce mašírují skrz trávník, po kterém se zrovna prohánějí Hoftychovi hoši…

Nápis Bohemians 1905 na hlavní tribuně je jediným viditelným znakem, který připomíná, že doma dnes budou zelenobílí. „Díky němu se tady cítíme půl na půl,“ pochvaluje si Hoftych. Nápis se dá jednoduše odstranit, je na původním červenobílém panelu Slavie pouze navlečen jako jakási rukavička.


Všude kolem však vládne červená. „Ale tady místo ní bude zelená,“ ukazuje sekretář Bohemky Libor Koubek na šatnu, kterou „klokani“ na celou sezonu vyfasovali a která má stále provedení červenobílé.

Ještě jedna změna čeká slávisty. Až dnes jejich kouč Karel Jarolím vkročí z tunelu do arény, bude si muset dát na jednu věc pozor. Zamířit totiž musí na lavičku hostů, tedy doleva, ne doprava jako vždy.

Slavia se prý činovníků Bohemians 1905 vyptávala na možnost, jestli by si nemohla nechat původní lavičku. Jenže neuspěla. „Před sezonou jsem ze srandy říkal, ať mi Karel Jarolím vyklidí i svou trenérskou kabinu a nechá mi tam pantofle a župan,“ směje se Hoftych. „Ale raději jsem mu to před zápasem nepřipomínal. Když jsem to naposledy takto hecoval, dostali jsme na Slavii se Zlínem sedmičku.“

Která barva dne v Edenu zvítězí? Zelená, nebo červená?

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud