4. dubna 2011 • 17:18

Sparta podává protest na výkon sudího Hrubeše

Autor: ,
Reklama
TOP VIDEA
Gólparáda v podání Nicolae Stancia - učebnicový přímák i nechytatelná dělovka Gólparáda v podání Nicolae Stancia - učebnicový přímák i nechytatelná dělovka
5 důvodů úspěchu Komety: Zábranského hokejová rodina i fanoušci 5 důvodů úspěchu Komety: Zábranského hokejová rodina i fanoušci
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na prohře Sparty v Jablonci (1:2) se podle názoru Letenských podílel hlavní rozhodčí Roman Hrubeš. Při rozhodujícím gólu Vošahlíka nepískl faul na Pamiče, naopak domácím odpustil penaltový zákrok Drska na Kweukeho. Kvůli sporným verdiktům teď Sparta podává na sudího oficiální protest."Hlavní rozhodčí se ve zmiňovaném střetnutí dopustil závažných pochybení, čímž ovlivnil nejen průběh důležitého ligového zápasu, nýbrž i celého závěru Gambrinus ligy," zní v oficiálním prohášení klubu.

Sparta prohru se třetím týmem tabulky nemůže strávit. Na Letné dobře vědí, že se jim titul zase o pořádný kus vzdálil. To, že hlavní rozhodčí zápas ovlivnil svými chybami, jim upřít nelze.

Tomáš Řepka dostal žlutou kartuTomáš Řepka dostal žlutou kartu

Podle názoru klubu se Hrubeš provinil při situaci v 65. minutě. Nejprve pustil penaltový faul Drska na Kweukeho, vzápětí pak uznal branku Vošahlíka, před kterou byl faulován Pamič.  

"Vedení AC Sparta Praha apeluje na komisi rozhodčích, aby na tento zásadně neuspokojivý výkon rozhodčího reagovala adekvátním způsobem a přihlédla k tomu, že tato událost může ovlivnit i celkové pořadí tohoto ročníku Gambrinus ligy," zní požadavek Sparty.

Komise rozhodčích se utkáním v Jablonci má zabývat v úterý, jak připustil její předseda Luděk Macela. Zda Hrubeše za nepřesné verdikty potrestá, Macela neuvedl.

Na Hrubeše se v sobotu zlobili i domácí: podle nich zápas neměl dohrát sparťanský kapitán Tomáš Řepka, který prý měl dostat druhou žlutou kartu po stažení záložníka Ondřeje Vaňka.

Jablonci se nelíbilo ani to, že sparťané vyrovnali v prvním poločase po rychle rozehrané standardní situaci, kdy Marek Matějovský uvedl do hry míč, který nestál na místě.Dýmovnice v kotli Letenských, v Jablonci častý obrázek ze sektoru hostí
Dýmovnice v kotli Letenských, v Jablonci častý obrázek ze sektoru hostí
 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze