15. dubna 2012 • 15:17

Baník budou v boji o záchranu podporovat vítkovické strojírny

Autor:
Reklama
Do Baníku vstoupily vítkovické strojírny, logo na dresu budou mít fotbalisté nové už v pondělí proti Liberci
TOP VIDEA
Brno - Plzeň: Čermák propálil vše, co mu stálo v cestě a posílá hosty do vedení 0:1! Brno - Plzeň: Čermák propálil vše, co mu stálo v cestě a posílá hosty do vedení 0:1!
SESTŘIH: Lipsko - Hoffenheim 2:5. Na destrukci se gólově podílel i Kadeřábek SESTŘIH: Lipsko - Hoffenheim 2:5. Na destrukci se gólově podílel i Kadeřábek
VŠECHNA VIDEA ZDE

Výrazně posílen nastoupí Baník Ostrava nejen do dnešní dohrávky 25. ligového kola proti Liberci, ale také do zbytku celé sezony a nejméně půlky té příští. Klub totiž uzavřel smlouvu s velmi silným partnerem, jímž je společnost Vítkovice Machinery Group. S jejím majitelem Janem Světlíkem už dříve neúspěšně jednali minulí vlastníci klubu.Pro Baník, jenž je stále na cestě za ekonomickou stabilizací, je to velká pomoc. Ani klub, ani vítkovická strojírenská společnost sice nezveřejnily, jak velký sponzorský příspěvek Ostrava díky uzavřené dohodě utrží, v zákulisí se spekuluje o sumě blížící se 20 milionům korun.

„To, že jsme vedle Statutárního města Ostrava získali dalšího spojence obdobné velikosti a významu, má nejen finanční přínos. Je to důkaz toho, že se Baník opět stává důvěryhodným partnerem,” prohlásil Petr Šafarčík, předseda klubového představenstva.

O uzavření podobné dohody se s Janem Světlíkem, aktuálně desátým nejbohatším Čechem, pokoušel už Tomáš Petera, dřívější vlastník Baníku. Neúspěšně.

„Noví majitelé zatím plní všechno, co slíbili a řečeno fotbalovou terminologií, mají tah na branku,“ vysvětlil Světlíkův právník Pavel Filipčík, proč se vítkovická společnost rozhodla změnit svůj postoj a partnerskou smlouvu s Baníkem uzavřít.

Dohoda o vzájemné spolupráci platí zatím jen do konce podzimní části příští sezony. „To nám umožní, abychom se přesvědčili, že se Baník vyvíjí správným směrem. Zatím tomu všechno nasvědčuje,“ prohlásil Jan Světlík.

„Jsem rád, že po vyjasnění vlastnických vztahů a ekonomiky můžeme Baníku nabídnout pomoc, protože máme k Ostravě vztah, Baník je tu jediný prvoligový fotbalový klub,“ doplnil strojírenský magnát.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze