Baník budou v boji o záchranu podporovat vítkovické strojírny | iSport.cz
15. dubna 2012 • 15:17

Baník budou v boji o záchranu podporovat vítkovické strojírny

Autor: riš
Vstoupit do diskuse
0
Do Baníku vstoupily vítkovické strojírny, logo na dresu budou mít fotbalisté nové už v pondělí proti Liberci
TOP VIDEA
iSport podcast: Byla penalta proti Slavii zářez, nebo sudí neměli jinou možnost?
Palát chce pohár přivézt do Čech. Jak prožíval bublinu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Výrazně posílen nastoupí Baník Ostrava nejen do dnešní dohrávky 25. ligového kola proti Liberci, ale také do zbytku celé sezony a nejméně půlky té příští. Klub totiž uzavřel smlouvu s velmi silným partnerem, jímž je společnost Vítkovice Machinery Group. S jejím majitelem Janem Světlíkem už dříve neúspěšně jednali minulí vlastníci klubu.Pro Baník, jenž je stále na cestě za ekonomickou stabilizací, je to velká pomoc. Ani klub, ani vítkovická strojírenská společnost sice nezveřejnily, jak velký sponzorský příspěvek Ostrava díky uzavřené dohodě utrží, v zákulisí se spekuluje o sumě blížící se 20 milionům korun.

„To, že jsme vedle Statutárního města Ostrava získali dalšího spojence obdobné velikosti a významu, má nejen finanční přínos. Je to důkaz toho, že se Baník opět stává důvěryhodným partnerem,” prohlásil Petr Šafarčík, předseda klubového představenstva.

O uzavření podobné dohody se s Janem Světlíkem, aktuálně desátým nejbohatším Čechem, pokoušel už Tomáš Petera, dřívější vlastník Baníku. Neúspěšně.

„Noví majitelé zatím plní všechno, co slíbili a řečeno fotbalovou terminologií, mají tah na branku,“ vysvětlil Světlíkův právník Pavel Filipčík, proč se vítkovická společnost rozhodla změnit svůj postoj a partnerskou smlouvu s Baníkem uzavřít.

Dohoda o vzájemné spolupráci platí zatím jen do konce podzimní části příští sezony. „To nám umožní, abychom se přesvědčili, že se Baník vyvíjí správným směrem. Zatím tomu všechno nasvědčuje,“ prohlásil Jan Světlík.

„Jsem rád, že po vyjasnění vlastnických vztahů a ekonomiky můžeme Baníku nabídnout pomoc, protože máme k Ostravě vztah, Baník je tu jediný prvoligový fotbalový klub,“ doplnil strojírenský magnát.

Vstoupit do diskuse
0

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud