Sparta vyhrála v Olomouci jasně 3:0 a vede tabulku o tři body

Autor: rjm, ČTK
0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
SESTŘIH: Toronto - Boston 1:3. Pastrňák gólem uklidnil Bruins, Maple Leafs na pokraji vyřazení

AKTUALIZOVÁNO | Fotbalisté pražské Sparty vyhráli v sobotním utkání 22. kola Gambrinus ligy na půdě Sigmy Olomouc jasně 3:0 a momentálně vedou tabulku o tři body před Plzní. Ta má ale zápas k dobru. O výhře Pražanů rozhodl dvěma trefami Václav Kadlec, jeden gól vstřelil Ladislav Krejčí.

Olomouc se sice pokoušela od úvodních minut o aktivní útočnou hru, snaha však narážela na dokonalou defenzivu protivníka. Hned po získání míče vyrážela Sparta k rychlým a nebezpečným protiútokům.

Poprvé zahrozil po kolmém pasu Matějovského už v 7. minutě Kadlec, jehož šanci ještě zlikvidoval pohotovým vyběhnutím brankář Zlámal. Na druhé straně se dostal do slibnější šance Doležal, který se ale nestačil včas zorientovat a míč netrefil.

V dalším průběhu už převzala iniciativu Sparta. Nejdříve střelu Matějovského v poslední chvíli vykopl před cestou do sítě Dreksa. Po čtvrt hodině hry pak stálo při brankáři Zlámalovi dvakrát štěstí. Nejdříve Hušbauer trefil břevno a vzápětí se z dalšího útoku rána Krejčího odrazila od tyčky.

Sparta hrála v rychlém tempu, soupeře přehrávala i přesnější kombinační souhrou a také těžila z nátlakové hry. Domácím fotbalistům nedala hned po ztrátě míče prostor k rozehrání. Hosté zužitkovali převahu ve 29. minutě, kdy Krejčího táhlá střela z levé strany zaskočila brankáře Zlámala.

I po změně stran Sparta dominovala. V 51. minutě po útoku z pravé strany Hušbauer přesnou přihrávkou vybídl volného Kadlece, který pohodlně poslal míč do sítě. Přetížená domácí obrana chybovala v 62. minutě podruhé.

Lafata našel neobsazeného Kadlece, a ten prokázal opět svoji střeleckou pohotovost. Po pohárovém utkání dal Olomouci znovu dvě branky. Sparta po třetím gólu poněkud polevila v předcházejícím tempu.

Sigma se probrala z útlumu, získala územní převahu a několikrát prověřila brankáře Vaclíka. Gólově se ale Sigma neprosadila, chyběl jí v koncovce klid i větší přesnost. V nastaveném čase Ordoš z vyložené šance netrefil z bezprostřední blízkosti volnou branku.

Olomouc tak v lize nad Spartou nevyhrála na domácím trávníku už téměř patnáct let.

Krejčí v souboji o míč s Koutným

22. kolo první fotbalové ligy:
Sigma Olomouc - Sparta Praha 0:3 (0:1)
Branky: 51. a 62. Kadlec. 29. Krejčí. Rozhodčí: Franěk - Jiřík, Peřina. ŽK: Schulmeister, Hořava, Doležal, Houskal - Vidlička, Vácha. Diváci: 7798.

Olomouc: Zlámal - Koutný, Dreksa, Šindelář, Vepřek - Pospíšil, Ordoš, Hořava (73. Houska) - Schulmeister (70. Varadi), Doležal, Navrátil (85. Petr). Trenér: Pivarník.
Sparta: Vaclík - Vidlička, Švejdík, Holek (87. Polom), Hybš - Vácha - Kadlec, Matějovský (71. Čermák), Hušbauer, Krejčí - Lafata (81. Bednář). Trenér: Lavička.

Hosté: 29. Krejčí, 51. Kadlec, 62. Kadlec

Domácí: Zlámal – Koutný, Dreksa, Šindelář, Vepřek – Schulmeister, Hořava, Ordoš, Pospíšil, Navrátil – Doležal.

Hosté: Vaclík – Vidlička, Švejdík, Holek, Hybš – Kadlec, Matějovský, Vácha, Hušbauer, Krejčí – Lafata.

Domácí: Blaha, Škerle, Janotka, Plšek, Houska, Varadi, Petr

Hosté: Čech, Pamič, Polom, Jánoš, Kweuke, Bednář, Čermák

Domácí: Schulmeister, Hořava, Doležal, Houska

Hosté: Vidlička, Vácha

Franěk – Jiřík, Peřina

Andrův stadion Olomouc. Kapacita: 12.566 míst.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.