Kanonáda Teplic! Severočeši rozstříleli Olomouc a jsou třetí

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Teplic rozstříleli v 18. kole první ligy doma Olomouc 4:0 a vrátili se na třetí místo tabulky o bod před pražskou Duklu. O triumf Severočechů, kteří ukončili pětizápasovou sérii bez vítězství, se brankami postarali Štěpán Vachoušek, Martin Jindráček, Nivaldo a Francis Litsingi.

Hosté:

Domácí: Grigar – Jablonský, Matula (C), Hošek (10. Vondrášek), Krob – Nivaldo, Ljevakovič (78. Chukwuma), Vachoušek, Litsingi – Ramos, Jindráček (82. Vůch).

Hosté: Zlámal – Škerle (C), Svozil, Plšek (69. Nepožitek), Fall (46. Javůrek) – Šindelář, Pospíšil, Navrátil, Varadi – Depetris (84. Rolinc), Zahradníček.

5 780 diváků

Tepličtí byli od první minuty nebezpečnější, zjevně chtěli v úvodním domácím zápase jara odčinit předchozí prohru 1:3 z Dukly, která je před týdnem připravila o třetí příčku. Nezbrzdilo je ani zranění obránce Hoška, jenž musel už v desáté minutě po srážce hlavou s protihráčem střídat.

Do první velké šance se dostal po rohu ve 20. minutě Ljevakovič, který z otočky trefil tyč. Míč pak ještě chvíli poskakoval po čáře, olomoucký brankář Zlámal ho ale včas dokázal zalehnout.

Góly tak přišly na Stínadlech až v závěru poločasu. Ve 37. minutě dal po rychlém protiútoku a Nivaldově centru svou první branku v sezoně Vachoušek. O čtyři minuty později se po rohu prosadil hlavou na vzdálenější tyči Jindráček.

Stejně jako závěr prvního vyšel Teplicím i úvod druhého poločasu a už v 53. minutě vedly o tři branky. Litsingiho centr Zlámal vyrazil přímo na Nivalda, který míč poslal do branky.

Olomouc hrozila jen z ojedinělých brejků a nejblíže měla ke zdramatizování zápasu v 70. minutě. Pospíšilův průnik do vápna ale zastavil pohotovým vyběhnutím brankář Grigar a hosté po jedenácti zápasech vyšli gólově naprázdno.

Teplice naopak pokračovaly ve střeleckém představení a čtvrtou branku dal v 73. minutě po Jindráčkově centru Litsingi. Pátou mohl v závěru při úniku ve dvou hráčů na Zlámala přidat střídající Chukwuma, ale trefil jen boční síť. Severočeši se i tak ve velkém stylu vrátili na třetí místo, které zaručuje účast v předkole Evropské ligy.

Hosté: 24. Šural, 65. Kolár, 69. Kolár

Domácí: Blažek – Mikula (81. Kukoľ), Šourek, Krejčí, Josl (86. Přeučil) – Masopust, T. Marek, Kučera, Koloušek (74. Jungr), Vaculík (C) – Harba.

Hosté: Hroššo – Coufal, Kováč (C), Rajnoch (82. Pimpara), Pokorný – Šural, Sackey, Pavelka (69. Obročník), Rybalka, Luckassen – Budnik (46. Kolár).

Domácí: Hanuš, Jánoš, Karlík, Kukoľ, Jungr, Přeučil, Marcin

Hosté: Kovář, Novotný, Karišik, Pimpara, Douglas, Obročník, Kolár

Domácí: Koloušek

Hosté: Rajnoch, Šural, Pavelka, Obročník

Nenadál – Pospíšil, Hájek

3049 diváků

Liberec zvítězil v Jihlavě 3:2. Domácí v průběhu prvního poločasu po trefách Lukáše Vaculíka a Václava Kolouška dvakrát vedli, po změně stran ale v rozmezí čtyř minut otočil skóre svými prvními dvěma góly v české lize střídající Slovák Luboš Kolár.

Slovan si tak spravil chuť po čtvrtečním vyřazení od Alkmaaru v Evropské lize. V domácí soutěži vyhrál po sedmi kolech a je pátý dva body od třetí příčky. Jihlava nevyhrála ani v šestém souboji s Libercem a jejímu trenérovi Petru Radovi tak nevyšel souboj proti severočeskému klubu, který v minulosti vedl.

Domácí, bojující o záchranu, proti favoritovi z Liberce vstoupili do zápasu nebojácně. V jedenácté minutě měl gól na noze Harba, který využil přihrávky od Kolouška, ale z úhlu překonat Hrošša nedokázal. Vysočina byla nadále aktivnějším týmem, po centru Masopusta ale Kučera minul.

Gólovou asistenci si pravý krajní záložník Vysočiny připsal až o šest minut později. Přetáhl centr na zadní tyč k nehlídanému Vaculíkovi a jihlavský kapitán hlavou mířil přesně. Jenže z náskoku se domácí neradovali ani dvě minuty. Šural si zaběhl za obránce, udělal kličku Blažkovi a míč poslal k levé tyči.

Vysočina si vzala zpět vedení po půlhodině hry po podobné akci jako před první trefou. Z pravé strany opět centroval Masopust, v prostoru před malým vápnem našel Kolouška a ten překonal Hrošša.

Liberec nastoupil v hodně slepované sestavě bez několika opor, které se zranily ve čtvrtečním duelu v Nizozemku, přesto dokázal po pauze otočit stav. Kouč Slovanu Šilhavý si mohl gratulovat k vydařenému střídání, když místo Ukrajince Budnika poslal do druhé půle Kolára.

Slovenský záložník se odvděčil za důvěru po dvaceti minutách. S tečí jednoho z domácích obránců dokázal přelobovat Blažka a srovnal. Za další čtyři minuty pak Kolár skóre obrátil. Po Rybalkově centru ze standardní situace doklepl míč do sítě z hranice malého vápna.

Vysočina toužila po vyrovnání, v posledních minutách Liberec zmáčkla před jeho pokutovým územím, ale gól už vstřelit nedokázala. Naopak Blažek ještě dvakrát musel zachraňovat situaci proti Luckassenovi.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.