2. května 2017 • 14:03

Jankto pro Sport Góóól: Smlouva v Udine? Nic nekončí, ale teprve začíná

Autor:
TOP VIDEA
Česká výprava je třetí nejpočetnější v historii. Účast mohla být ještě vyšší, lituje Kejval Česká výprava je třetí nejpočetnější v historii. Účast mohla být ještě vyšší, lituje Kejval
Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dal gól Buffonovi, Hartovi či Handanovičovi. Trefil se při debutu v Udine i v reprezentaci. Vychovala ho Slavia, ale radost začal rozdávat až v Itálii. Právě výborné výkony v Serii A vynesly Jakuba Jankta až do reprezentace. Skoro by se dalo říct nová hvězda českého fotbalu. On to tak nevidí. „Jsem normální kluk,“ říká v rozhovoru pro květnový Sport Góóól.Arsenal, italské kluby a další. Zájem o 21letého českého reprezentanta, který září v dresu Udine, je obrovský. Klub musel urychleně reagovat. V dubnu mu nabídl novou smlouvu a Jankto souhlasil. Obě strany si sice plácly, ale nebojte, na doživotí v Udine rozhodně nezůstane.

Jakub Jankto prodloužil smlouvu s Udine
Jakub Jankto prodloužil smlouvu s Udine

„Jsem ambiciózní člověk. Je to další krok v mé kariéře. Novou smlouvou pro mě nic nekončí, spíš naopak,“ reaguje talentovaný fotbalista.

Jeho budoucnost je dle jeho slov otevřená. „Neznamená, že když jsem podepsal smlouvu, budu hrát v příští sezoně za Udine. Pokud se objeví nabídka, bude zajímavá pro klub i pro mě, tak se nebráním odchodu,“ dodal.

O čem také Jankto mluvil:

- odchod z ČR už v 18 letech

- Zájem Arsenalu a spol.

- Jak zvládá italský jazyk?

- Čí dres by chtěl mít doma?

- Jak nachytal Zemanovu Pescaru

Kromě velkého rozhovoru s Jakubem Janktem najdete v květnovém vydání Góóólu také čtyři exkluzivní plakáty (Buffon, Isco, Jankto a Lukaku)

Titulní strana magazínu Sport Góóól

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze