Nezaplatíte? Nejedeme! Hráči Kamerunu odmítli odletět na MS | iSport.cz
8. června 2014 • 19:58

Nezaplatíte? Nejedeme! Hráči Kamerunu odmítli odletět na MS

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
Fotbalisté Kamerunu odmítli odletět na mistrovství světa
TOP VIDEA
RUDEJ FANDA o derby: Heča se parádně vyspal. Mám vzkaz pro Tetteha
MOMENTY sezony 19/20: Dominance Slavie, turbulentní Sparta či koronavirus
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kamerunští fotbalisté odmítli těsně před odletem odcestovat na mistrovství světa do Brazílie kvůli sporu o prémie. Německý trenér týmu Volker Finke později uvedl, že se problém povedlo vyřešit. Mužstvo kolem hvězdného útočníka Samuela Eto'a se na turnaj vydalo se zhruba dvanáctihodinovým zpožděním.Spor o odměny se táhl delší dobu a fotbalisté kvůli němu prý hrozili také bojkotem přípravného zápasu s Německem před týdnem. S vedením svazu se zástupci fotbalistů nakonec dohodli, že dostanou za start na MS na hlavu o 5,8 milionu kamerunských franků víc (zhruba 250 tisíc korun) oproti původním 50 milionům.

"Všechno je v pořádku," uvedl mluvčí kamerunského svazu Laurcene Fotso a dodal, že federace si na zaplacení bonusů musela půjčit. "Ty peníze dostaneme od FIFA tři měsíce po skončení šampionátu. Takže jsme si museli vzít půjčku, abychom uspokojili hráče," dodal.

Situace se vyhrotila dnes ráno, kdy měla výprava odletět z Yaoundé speciálem, který jí poskytl prezident Paul Biya. Místo toho fotbalisté zůstali na hotelu.

"Kamerun samozřejmě na mistrovství světa bude. Dohoda už je uzavřena, ještě dneska do Brazílie odletíme. V Africe to tak zkrátka chodí, že to jednání někdy trvá déle," řekl kouč Finke televizní stanici Sport1. Jeho svěřenci vstoupí do turnaje v pátek zápasem proti Mexiku.

Podobný spor řešili kamerunští hráči i před mistrovství světa v roce 2002. Před osmi lety v Německu dokonce fotbalisté jiného afrického státu Toga hrozili kvůli prémiím bojkotem zápasu přímo v průběhu turnaje.

Témata:  sport, fotbal, Kamerun, ms, brazílie
Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud