Vídeň: Milióny cestujících navíc | iSport.cz
25. června 2008 • 15:59

Vídeň: Milióny cestujících navíc

Autor: ČTK
autobus
TOP VIDEA
Top góly 5. kola: Hořavův výstavní volej i Krejčího hlavička
Kotal: Třetí gól byl uklidňující, jinak to byla válka. Hložek střídal kvůli kotníku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dopravní podniky registrují 5,5 milionu pasažérů v prostředcích městské hromadné dopravy navíc proti běžnému červnu v jiných letech.Podniky Wiener Linien si v předběžné bilanci pochvalují, že většina fanoušků - přes 60 procent - uposlechla výzev a používá k cestě na stadion Ernsta Happela veřejné dopravní prostředky, a nikoli osobní vozy.

To výrazně přispělo k tomu, že obávaný dopravní chaos se ve Vídni v době šampionátu nekoná a z dopravního hlediska probíhá Euro nad očekávání hladce.

Veřejné dopravní prostředky používají většinou i fanoušci, kteří nemají vstupenky na zápasy a nejedou na stadion. Ve dnech, kdy se nehrají ve Vídni žádné zápasy, registrují dopravní podniky v průměru 200.000 pasažérů denně navíc, o hracích dnech pak použije městskou dopravu o půl milionu lidí víc než obvykle. Při zápasech domácích hráčů proti Chorvatsku a Německu to bylo dokonce o 800.000 lidí více.

Dopravní podniky si pochvalují zejména prodloužení linky metra U2 až ke stadionu, které bylo uvedeno do provozu krátce před mistrovstvím a díky němuž se daří nápor fanoušků zvládat bez větších potíží.

Pomohlo i zkrácení intervalů, takže ve špičkách je tato linka metra schopna přepravit 24.000 cestujících za hodinu. Společně s autobusy a tramvajemi jsou všichni návštěvníci stadionu po utkání odvezeni za tři čtvrtě hodiny.

Témata:  sport, fotbal, Euro
Skupina 2
Články odjinud


Články odjinud