Jedna hodina – a Češi ví: Budoucnost patří Daridovi | iSport.cz
Michal Petrák
21. června 2012 • 22:12

Jedna hodina – a Češi ví: Budoucnost patří Daridovi

TOP VIDEA
KARLOS SHOW: Marpo s Noidem promluvili o zápasení, šikaně, došlo i na stare down KARLOS SHOW: Marpo s Noidem promluvili o zápasení, šikaně, došlo i na stare down
MOMENTY Václava Kadlece: Obrovský talent a nenaplněný potenciál MOMENTY Václava Kadlece: Obrovský talent a nenaplněný potenciál
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z VARŠAVY | A pak že je Michal Bílek konzervativní trenér! Do čtvrtfinále proti Portugalsku postavil jedenadvacetiletého Vladimíra Daridu a záložník, pro kterého byl zápas ve Varšavě prvním utkáním na šampionátu, se mu odvděčil výborným výkonem.Plzeňský mladík vletěl do utkání sebevědomě, vůbec na něm nebyla znát nervozita. Na místě Tomáše Rosického si počínal stejně suverénně jako v přípravě proti Izraeli, která byla jeho reprezentační premiérou. Jako by nemyslel na to, že tenhle duel je ikskrát důležitější... Darida byl hned v centru dění, v úvodu pěkně uvolnil Václava Pilaře, z jeho pokusu byl první český roh.

I nadále dokonale zapadl do parádního týmového výkonu Čechů. Chodil do soubojů, dobře četl hru, první míč ztratil až po rohu v deváté minutě.

Ze středu pole se často vysouval doprava, kde ho to táhlo do spolupráce s Petrem Jiráčkem. Po necelé půlhodině zastavil jeho dravý průnik nekompromisně Miguel Veloso a viděl druhou portugalskou žlutou kartu.

„Zatím se s tím pere velmi statečně. Je vidět, že za sebou má těžká utkání. I když se mu něco nepovede, hlásí se o míče znovu, je aktivní a to je od hráče na takové pozici velmi důležité,“ poznamenal k Daridovu výkonu během prvního poločasu internacionál Martin Frýdek na komentovaném online přenosu pro iSport.cz.

Mladíček o chvíli později ukázal, že mu učitele v Plzni nedělá nadarmo Pavel Horváth. Krásnou kolmou přihrávkou uvolnil napravo Theodora Gebre Selassieho, ten pěkně odcentroval před bránu a míč až na poslední chvíli odvrátili portugalští obránci.

Webb vysvětluje Ronaldovi svůj názor
Webb vysvětluje Ronaldovi svůj názor

Ke konci první půle se Darida ze hry poněkud vytratil, což souviselo se zvýšenou aktivitou Portugalců a tlakem, který v té době na český tým vyvíjeli. A v úvodu druhé půle se Viktorián nechtěně přimotal k velkému ohrožení české brány – přímý kop Cristiana Ronalda zastavil rukou, kterou si chránil obličej, a anglický rozhodčí Howard Webb nesprávně odpískal provinění proti pravidlům. Ronaldo pak na druhý pokus z bližší vzdálenosti už podruhé v zápase trefil tyč brány Petra Čecha.

Darida se tou dobou vysunul téměř až na hrot, kde pomáhal Milanu Barošovi v napadání rozehrávky portugalských zadáků. A po hodině hry jeho mise skončila – vystřídal ho Jan Rezek a doprostřed ofenzivní záložní řady se posunul Jiráček.

Během téhle překvapivé šedesátiminutovky jedenadvacetiletý Plzeňan ukázal, že budoucnost národního týmu může mít svého hrdinu. Byl výborný – a nabral zkušenosti, které Bílkovi jednou určitě bohatě vrátí...

 
Skupina A
Články odjinud


Články odjinud