10. října 2017 • 13:43

Pohádka Sýrie končí. Blíž MS je Austrálie, postup vystřelil nestárnoucí Cahill

Autor:
TOP VIDEA
Vítková slavila medaili v Českém domě. Kdo ji nejvíc dojal? Vítková slavila medaili v Českém domě. Kdo ji nejvíc dojal?
CELÝ SESTŘIH: Dukla - Jablonec 0:1. Rozhodl Lischka, zápas přerušila tma
CELÝ SESTŘIH: Dukla - Jablonec 0:1. Rozhodl Lischka, zápas přerušila tma
VŠECHNA VIDEA ZDE

Velký sen končí. Fotbalisté Sýrie po nervydrásajícím prodloužení prohráli s Austrálií a na mistrovství světa v Rusku se přes všechnu snahu nepodívají. To Australanům v cestě už stojí jediný soupeř, čtvrtý tým kvalifikace CONCACAF, tedy severu a středu Ameriky. Tím může být, po zápasech hraných dnes v noci, Honduras, Panama nebo USA.Byla to velká pohádka. Fotbalisté Sýrie, země zmítané občanskou válkou, skončili třetí ve své skupině asijské kvalifikace na mistrovství světa a senzačně zamířili do baráže. Proti Austrálii v "domácím" zápase, který odehráli v Malajsii, uhráli nadějnou remízu 1:1, stejný výsledek svítil po 90 minutách odvety v Sydney.

Austrálii ale opět vytáhl z bryndy sedmatřicetiletý kapitán Tim Cahill. Legenda Evertonu, momentálně nastupující v Melbourne City, vylepšila svůj vlastní reprezentační střelecký rekord. Cahill nejprve ve 13. minutě odpověděl na zásah Omara Alsomy a srovnal na 1:1, dvacet minut po startu prodloužení nekompromisní hlavičkou nejen zaznamenal 50. gól v národním týmu, ale hlavně zařídil postup Australanů.

Protinožcům teď zbývá porazit celek, který po závěrečných zápasech kvalifikace Severní a Střední Ameriky skončí na čtvrtém místě, a stanou se X. týmem, který si zahraje mistrovství světa v roce 2018. Kromě Ruska, které šampionát pořádá, už má jisté místo Německo, Srbsko, Polsko, Anglie, Španělsko, Belgie, Island, Brazílie, Nigérie, Egypt, Mexiko, Kostarika, Írán, Jižní Korea, Japonsko a Saudská Arábie.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze