14. května 2016 • 13:34

Fotbalovou reprezentaci do 19 let povede vicemistr Evropy Suchopárek

Autor:
Jan Suchopárek, vicemistr Evropy z roku 1996, byl jmenován novým trenérem fotbalové reprezentace do 19 let.
TOP VIDEA
SESTŘIH Premier League: Manchester City - Newcastle 3:1. Agüero nasázel hattrick SESTŘIH Premier League: Manchester City - Newcastle 3:1. Agüero nasázel hattrick
Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vicemistr Evropy z roku 1996 Jan Suchopárek byl jmenován novým trenérem fotbalové reprezentace do 19 let. Ve funkci nahradí Pavla Maluru, se kterým v týdnu ukončil spolupráci výkonný výbor FAČR spolu s dalšími mládežnickými trenéry Pavlem Hoftychem a Alešem Čvančarou. Na jejich místo by měl přijít dosavadní kouč Brna Václav Kotal, jednání ale stále probíhají.Dosud se u mládežnických kategorií střídaly dvojice trenérů, nyní asociace mění koncepci a každou kategorii bude mít na starosti jediný kouč.

"Změny jsou součástí zkvalitnění a částečné transformace trenérského týmu v mládežnických kategoriích. Chci poděkovat kolegům za práci, kterou u reprezentačních výběrů odvedli, ale je právem vedoucího obsadit trenérské posty lidmi, kterým důvěřuje," vysvětlil vedoucí Úseku talentované mládeže na FAČR Michal Prokeš.

Šestačtyřicetiletý Suchopárek dosud působil především jako asistent. Pomáhal u reprezentační jednadvacítky či Luboši Kozlovi v Dukle, kde jeho trenérské praktiky poznal právě Prokeš.

"Jana Suchopárka jsem mohl sledovat při každodenní práci v klubu v Dukle a věděl jsem i o jeho přínosu u jedenadvacítky," vysvětlil Prokeš.

"Moc se na novou roli těším, i když jsem tou nabídkou byl trochu překvapen. Myslím, že předchozí trenéři odvedli velmi dobrou práci, tým má zdravé jádro a věřím, že i díky tomu s ním bude práce úspěšná," dodal Suchopárek.

Prokeš se nyní snaží dotáhnout i příchod ostříleného trenéra Kotala, který v této sezoně dovedl Brno k překvapivému šestému místu v lize.

"V případě Václava Kotala je hlavním cílem přivést hodně zkušeného trenéra, za kterým je spousta práce a který dokázal vždy dosáhnout dobrých výsledků i se slabšími týmy. Zároveň doufám ve zlepšení komunikace a spolupráce s kluby," dodal Prokeš. Stále také hledá třetího trenéra k mládeži. Jeho jméno by mělo být oznámeno v příštích týdnech.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze