17. dubna 2017 • 18:32

Česká osmnáctka na MS padla s USA 2:5, rychlé vedení nestačilo

0
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul
SESTŘIH: Toronto - Boston 2:4. Bruins znovu vedou, Pastrňák asistoval

Čeští hokejisté prohráli na světovém šampionátu hráčů do 18 let v základní skupině B ve Spišské Nové Vsi s USA 2:5. Svěřenci kouče Václava Varadi sice otevřeli po 111 vteřinách skóre, přesto si v třetím utkání připsali druhou prohru. Kuriozitou utkání byla tři nařízená trestná střílení, ani jedno však neskončilo gólem. Hattrickem se v dresu vítězů blýskl bek Maxwell Gildon.

Čeští mladíci měli proti obhájcům bronzu skvělý nástup, když ve druhé minutě trefil Machala z mezikruží přesně pod horní tyč. Po šanci Inamota na vyrovnání mohli zvýšit Safin a Zadina, jenže neuspěli.

A záhy přišel trest. Tkachuk ve 13. minutě pláchl ve vlastním oslabení a pohrál si s gólmanem Škarkem. Uběhlo jen 82 sekund, během nichž trefil Zadina tyč, a již při hře pět na pět načal své střelecké představení Gildon.

Zkraje druhé části měli Američané znovu velké příležitosti v oslabení, ale udeřili až po Kautově vyloučení, kdy se hrálo ve čtyřech na obou stranách. Tortora se dostal do dalšího samostatného úniku a Škarkovi nedal nejmenší šanci zasáhnout. Trenér Varaďa sáhl k oddechovému času.

V polovině utkání se rozhodlo definitivně o bodech: Hladoník neproměnil trestné střílení a místo toho zakončil dvě minuty poté Gildon snadno do prázdné branky přečíslení dvou na jednoho. Škarka pak mezi tyčemi nahradil Patera.

Již po 28 vteřinách sice snížil Safin, ale to bylo z české strany vše. Na začátku 39. minuty dostal trestné střílení k dispozici i výběr USA, jenže Pastujov Pateru se zakončením po ledě nepřelstil.

Na začátku třetího dějství nevyužili Češi krátkou přesilovku pět na tři. Nedlouho po skončení následné klasické početní výhody jeli Američané další trestné střílení, Wahlstromovi však Patera vypíchl kotouč a nepustil ho k zakončení. Přesto i on nakonec inkasoval, dvě minuty před závěrem zkompletoval v přesilovce hattrick Gildon.

Skupina B (Spišská Nová Ves):

ČR - USA 2:5

Branky a nahrávky: 2. Machala (Kern), 32. Safin (Kern, Machala) - 13. Tkachuk (Kemp), 14. Gildon (Mismash), 24. Tortora (Farrance), 32. Gildon (Cockerill, Tortora), 58. Gildon (Hughes, Wahlstrom). Rozhodčí: Holm (Švéd.), Piragič (Chorv.) - Harrington (Kan.), Kacej (SR). Vyloučení: 9:10. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3856.

Sestava ČR: Škarek (32. Patera) - Mikyska, Kvasnička, Bednář, Šalda, Buchtela, F. Král - F. Zadina, Nečas, Chytil - M. Kaut, Hladoník, Hrabík - Safin, Kern, Machala - J. Dvořák, Škvrně, Kondelík. Trenér: Václav Varaďa.

Rusko - Bělorusko 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Branky: 29. a 56. Čechovič, 30. Slepec, 51. Svěčnikov - 27. Anosov.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.