Češi, odpočívejte! vzkazuje Beenhakker | iSport.cz
8. října 2008 • 15:14

Češi, odpočívejte! vzkazuje Beenhakker

Autor: ČTK
Leo Beenhakker
TOP VIDEA
SESTŘIH: Slavia - Midtjylland 0:0. První zápas bez gólu, blýskl se Kolář
Trpišovský o Midtjyllandu: Strašně těžko se proti nim tvoří šance
VŠECHNA VIDEA ZDE

Když měl polský kouč Leo Beenhakker odpovídat na otázky týkající se polského fotbalového svazu a jeho kauzy, která hýbe Polskem, zjevně ho to dráždilo.Jen jednou se při rozhovoru usmál. To když českým reprezentantům poslal neobvyklý vzkaz! „Řekněte jim, že jsou favorité! Ať klidně relaxují a odpočívají, protože jsou velkým favoritem na celkové prvenství ve skupině," řekl včera novinářům s úsměvem na rtech.

A teď vážně. Kdo je v tomto duelu favoritem?
„Říkám to stále, ve fotbale není nic nemožné. Každý může porazit každého. Česko sice patří mezi osm nejlepších evropských týmů, ale to mu vítězství nezaručí. Když bude hrát Česko proti Polsku deset zápasů, tak z toho pravděpodobně šestkrát vyhraje."

A nezměnila ten poměr ve prospěch Česka nejistota, zda se vůbec bude hrát?
„My se o to opravdu nezajímáme. Nerozumím tomu, ale respektuji, že nevíte, co jsem k tomu již říkal. (otráveně) My se zaměřujeme jen na příští zápas, protože to je naše práce. Ani minutu času nechceme ztratit něčím, co nemůžeme ovlivnit!"

Opravdu?
„Diskutovali jsme o tom v pondělí. Říkal jsem: Zapomeňme na to, stejně to neovlivníme. Je třeba si od toho vyčistit hlavu, protože pro ni jsou takové myšlenky jen nepotřebným smetím."

A je to těžké?
„Jednoduché to rozhodně není. Protože každý s tím začíná zase a znovu. A zítra se o tom bude chtít určitě někdo bavit opět. Ale naší prací je hrát hru. To je to jediné, co můžeme dělat."

Na tréninku jste působil hodně impulzivně...
„Jak říkám, to je to jediné, co můžeme dělat. Stokrát jsem už řekl, že mou prací je připravit hráče na zápas a zaměstnáním fotbalisty je být připraven. To je vše. Někdy je třeba být na mužstvo přísnější, někdy ho je naopak třeba zklidnit. Trénuje se to, co potřebuje hráč, ne co potřebuje kouč."

Takže hráči potřebují přísnost?
„Teď prostě cítím, že hráči potřebují o něco málo agresivnější styl koučování. A tak to dělám."

Je pro vás tedy zápas s Českem něčím specifický?
„V tom, že je to kvalifi kační zápas. A hlavně ten příští. Víme, že cesta do Jižní Afriky je kratší než na evropský šampionát. Ale o to je složitější. Když máte méně zápasů, o to složitější je pak napravovat chyby. Ztratit byť jen jediný bod může být smrtící. Ale každý tým je na tom stejně."

Polsko už ztratilo dva za domácí remízu se Slovinskem...
„Každý z toho byl rozčarovaný, ale o čtyři dny později zase Česko ztratilo dva body v Severním Irsku. Už jsem alespoň pěttisíckrát řekl, že v mezinárodním fotbale už žádné výrazné rozdíly nejsou. Všechny zápasy jsou otevřené."

Skupina 2
Články odjinud


Články odjinud