Nohavica: S Polskem chci remízu | iSport.cz
9. října 2008 • 14:57

Nohavica: S Polskem chci remízu

Autor: ČTK
TOP VIDEA
SESTŘIH: Plzeň - Sönderjyske 3:0. Viktoria jde v EL dál, čeká ji cesta do Izraele
Vémola promluvil o Mikuláškovi, rozchodu i drogách: Pešta? Bulík, ale něco dokázal
VŠECHNA VIDEA ZDE

Český písničkář Jaromír Nohavica, který se těší velké popularitě i v Polsku, se svěřil, že by bylo "fajné", kdyby sobotní zápas obou zemí v kvalifikaci mistrovství světa skončil remízou.A nejlepší by podle něj bylo, kdyby oba týmy společně postoupily ze skupiny.

"Myslím, že v Evropě jsou dvě základní témata mužských hovorů. Pro intelektuály je to opera. A pro nás, ten hloupější zbytek, fotbal," řekl Nohavica deníku Gazeta Wyborcza před utkáním v Chorzowě, které sám neuvidí. Od začátku října je na zahraničním turné a zápas chce sledovat alespoň přes internet.

Rozhovory prý Nohavica již nedává, ale pokud se s ním někdo chce bavit o fotbalu, tak nikdy neodmítne. Textař, písničkář a básník uvedl, že poprvé s napětím sledoval rozhlasový přenos zápasu v roce 1962, kdy Čechoslováci vedli v památném utkání na mistrovství světa nad Brazílií 1:0 a nakonec prohráli 1:3.

O něco později začal chodit s otcem na utkání na stadion Baníku. "Jsem z Poruby. Naším sousedem byl brankář Baníku Vladimír Mokrohajský. Znal se s otcem. Ale já jsem se bál přiblížit se k němu. Zapamatoval jsem si jen, že měl strašně velké ruce. Ruce brankáře," popsal zpěvák.

Na zápasy Baníku chodí i nyní, pokud najde volnou chvilku. "Na stadionu v Ostravě, když vcházím na tribunu, nejsem už šedivým fanouškem jako kdysi. Nemůžu se normálně dívat na utkání," uvedl Nohavica, který pomohl fanouškům ostravského klubu složit populární hymnu.

Rád se dívá na fotbal v polské televizi. "Český komentátor je až škrceně racionální, to váš (polský) čiší emocemi," vysvětlil.

Největším fotbalovým snem slavného ostravského rodáka je, aby Baník dal gól Barceloně. "Jen, aby vedl 1:0, pak ať už se stane cokoliv," prozradil písničkář.

Témata:  sport, fotbal, nohavica
Skupina 2
Články odjinud


Články odjinud