Rajnoch: Velké výzvy musím umět přijímat | iSport.cz
13. října 2008 • 13:27

Rajnoch: Velké výzvy musím umět přijímat

Autor: ČTK
Jan Rajnoch
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Rittig se Starkou tleskali Julišovi, Guľa ordinoval tiki-taku
Olomouc - Mountfield HK: Hronek zkušeným zakončením překonal Lukáše, 0:5
VŠECHNA VIDEA ZDE

V ostrém zápase v dresu české reprezentace se fotbalista Jan Rajnoch představil jen v závěru přípravného duelu v Anglii. Když šlo o kvalifikační body, šanci ještě kapitán Mladé Boleslavi nedostal nikdy.A teď se jí možná dočká ve středečním utkání proti Slovinsku v Teplicích. Tedy v důležitém zápase, v němž národní tým musí konečně naplno zabrat a zachránit tak nepovedený start do kvalifikace mistrovství světa, při kterém Češi získali ve dvou zápasech jediný bod. "Nesložil bych se z toho," vzkázal Rajnoch.

Právě on je favoritem na obsazení pozice defenzivního záložníka, kde nemůže nastoupit distancovaný Radoslav Kováč. Ale vyjukaně rozhodně nepůsobí, i když s reprezentačními duely má minimální zkušenosti.

"Jestli chci ve fotbale něco dokázat, tak takové výzvy musím umět přijímat a nebát se zodpovědnosti. Jsem v reprezentaci proto, abych pomohl, když bude třeba," prohlásil na dnešním setkání s novináři Rajnoch.

Zároveň ale hned upozornil na to, že místo v sestavě pro středeční očekávanou bitvu zdaleka nemá zajištěné. "Pro mě je příjemné už jenom to, že se se mnou v souvislosti se základní sestavou mluví. Na druhou stranu bych tu šanci dostal rád," přemítal sedmadvacetiletý defenzivní univerzál.

Jestli se objeví ve středu v Teplicích na hřišti, bude to určitě na pozici štítového záložníka. Rajnoch je podobným typem jako Kováč, první volba kouče Petra Rady do základní sestavy.

Dalším adeptem je i sparťan Jiří Kladrubský. Ten ale při sobotním nezdaru v Polsku nebyl ani na lavičce náhradníků, což svědčí o tom, že zkušenější Rajnoch je pro trenéry druhou alternativou.

I když v národním týmu patří ke služebně nejmladším hráčům a stálé místo v nominaci získal až po letním Radově nástupu.

"Ale vůbec to neberu tak, že tady s někým soutěžím o místo. Třeba se trenér nakonec nerozhodne ani pro mě, ani pro Kladrubského. Není to o jménech, teď jde hlavně o to, abychom vyhráli," uvedl Rajnoch.

Nepopírá ale, že myšlenky na možný středeční start a velkou kvalifikační premiéru se mu hlavou honí už od neděle. Až po návratu z Polska se Rajnoch dozvěděl o Kováčově distanci za dvě žluté karty.

"Vůbec jsem při zápase nevěděl, že to tak opravdu je. Převažovalo v nás hlavně velké zklamání z toho, že jsme prohráli. Takže mě to napadlo až v neděli na tréninku, kde se ke mě donesly nějaké náznaky, že teoreticky můžu hrát. Ale třeba s trenérem jsme to ještě vůbec neprobírali," popisoval Rajnoch.

Ten by mohl využít zkušenosti ze startů v loňském a předloňském ročníku Poháru UEFA v mladoboleslavských barvách.

"Ale kdybych nastoupil ve středu, tak by to pro mě asi bylo nejvíc. Reprezentaci prostě stavím výš. Třeba zahrát si ve Wembley byl obrovský zážitek a už mi to nikdo nevezme," podotkl.

Rád by totiž byl u toho, až se reprezentace odpíchne k lepším výsledkům a ke stíhací jízdě za konkurenty. Před Čechy je také Slovinsko, které ze tří zápasů nasbíralo už sedm bodů a má stejnou bilanci jako Polsko.

Češi jsou s jediným bodem ze dvou utkání daleko za nimi. A další ztráta by už byla kritická, což připouští i Rajnoch.

"Je fakt, že teď ta tabulka vypadá blbě, ale máme pořád o zápas méně. Jedním povedeným se dá všechno otočit," doufal.

Skupina 2
Články odjinud


Články odjinud