Kapitán Hübschman: Škobrtnutí půjde na mě | iSport.cz
5. června 2009 • 12:53

Kapitán Hübschman: Škobrtnutí půjde na mě

Autor:
Vstoupit do diskuse
0
Tomáš Hübschman
TOP VIDEA
Trpišovský: Skvělý terén, dobrá kombinace. Bylo hodně místa
Vondrášek po debaklu: Není o čem. Slavia celý zápas lepší, červená přísná
VŠECHNA VIDEA ZDE

V současném národním týmu je nejzkušenějším fotbalistou. Přesto dnes proti Maltě zažije obnovenou premiéru. A jednu čistou premiéru.Tomáš Hübschman totiž na reprezentační pozvánku čekal dlouhé čtyři roky, teď si užije návrat i s kapitánskou páskou. Do národního týmu si dlouho opomíjeného Hübschmana vybral František Straka. Jako kapitán pak vyběhne vítěz Poháru UEFA na trávník úplně poprvé.

„Kouč Straka to řekl přede všemi hráči na jedné z teoretických příprav," uvedl čerstvý kapitán.

Trenér určil kapitánem vás jako reprezentanta s největším počtem startů v národním týmu. Jeho volba proto vypadala logicky. Nebo vás překvapila?

Volba trenéra je vždy volba trenéra a někdy to všechno vypadá logicky, ale nakonec je to všechno úplně jinak. Jsem rád, že to takto dopadlo, a pro mě jsou to i velké závazky. Musíme to zvládnout všichni.

Řekl vám trenér, co od vás očekává?

Je zde několik zkušených hráčů a od nich se očekává, aby to na hřišti uklidňovali. Jinak si myslím, že mě budou čekat stejné povinnosti, jako mám v každém zápase. Nevidím v tom až tak něco nového.

Cítíte jako kapitán větší zodpovědnost?
Pokaždé, když dostanete nějakou funkci, tak byste za ni měl zodpovídat. A stejně tak je to i se mnou.

Téměř čtyři roky jste v reprezentaci chyběl. Znovu jste se dočkal až teď a hned jste kapitánem. Kdyby vám to někdo řekl před dvěma měsíci, věřil byste mu?

Já si dopředu totiž vůbec nic nepředstavuju. Takhle to prostě je. S tím se nedá nic dělat. Nikdy jsem nepřemýšlel o tom, co bude potom. Teď je to tak a je potřeba to tak i vnímat.

Co pro vás znamená kapitánská páska?

Myslím, že by to měla být pro každého čest. Pro mě to čest je. Trenér se takto rozhodl a já jsem to přijal úplně v klidu. V tuto chvíli to pro mě znamená o to větší závazky, protože jakékoliv škobrtnutí v našem týmu půjde na moji hlavu. Budu se snažit, aby se všichni hráči chovali tak, jak mají. Na trávníku i mimo něj.

Musel jste už řešit něco, co byste nebýt kapitánem řešit nemusel?
Zatím ne, zatím vůbec žádný problém nebyl.

Cítíte před střetnutím coby muž s páskou větší nervozitu?
Nervy jsou vždy před každým zápasem. My jsme v tomhle utkání favoritem, takže se budeme snažit dát co nejdříve gól, abychom brzy utkání rozhodli a mohli si zahrát v klidu fotbal.

Říkáte, že jste favoritem. Jak těžké pro vás bude udržet koncentraci proti slabému soupeři, navíc v přátelském utkání?
Taková utkání jsou vlastně nejhorší. Každé přátelské utkání je nejhorší... Když novináři mluví o soupeři v takovém tónu, že je soupeř slabý. Je po sezoně, ale každý se musí sám motivovat, každý měl přijet s nějakou motivací a my se budeme, já i trenér, snažit tým motivovat tak, aby někteří hráči nekoukali do hlediště a ostatní se snažili něco udělat s výsledkem. Já si myslím, že celý tým musí být kompaktní od první do poslední minuty a až potom může přijít nějaké volno. Pro některé hráče dovolená, pro ostatní návrat do klubů a další práce.

Jste připravený spoluhráče na hřišti i seřvat?
Já s tím problém nemám a řekl bych, že spoluhráči to budou vnímat úplně normálně.

Nebojíte se případného chladného přijetí od diváků?
Já chci doufat v to, že se lidé přijdou podívat na nový tým, na nového trenéra a na novou atmosféru v českém fotbale. A doufám, že my uděláme vše pro to, abychom jak výsledkem, tak i hrou potěšili všechny naše fanoušky, kteří přijdou.

Takže po celý zápas budete hrát i proti outsiderovi pořád naplno?
Určitě si v poločase neřekneme, že stačí tři nula a už nebudeme hrát. Naopak. My máme co dokazovat všem lidem a všem fanouškům, takže si myslím, že čím více, tím lépe. Není potřeba nikoho šetřit. A pokud Maltu čeká další zápas v kvalifi kaci, to nás nemusí zajímat, to není naše starost. My se připravujeme na jeden zápas, ve kterém musíme od první do poslední minuty odevzdat všechno.

Vstoupit do diskuse
0
Skupina 2
Články odjinud


Články odjinud