Guerrero hattrickem dovedl Peru k bronzu

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Fotbalisté Peru porazili v utkání o třetí místo na mistrovství Jižní Ameriky Venezuelu 4:1 a na turnaji získali první medaili od roku 1983. Soupeř z Venezuely naopak nedokázal přetavit svou premiérovou účast mezi nejlepší čtveřicí v cenný kov.

Favorizovaní svěřenci Sergia Markariana se v La Platě dostali do vedení krátce před poločasem, když přímočarou akci zakončil do prázdné branky Chiroque.

Druhou branku Peru zaznamenal v 65. minutě nekompromisní ranou do šibenice Guerrero.

Největší překvapení turnaje z Venezuely dokázalo zápas zdramatizovat díky Arangově snížení, zápas ale definitivně rozhodl druhou brankou Guerrero v poslední minutě zápasu. V nastavení se proti otevřené defenzivě Venezuely prosadil ještě jednou a zpečetil hattrick.