16. července 2012 • 12:50

Ruskou fotbalovou reprezentaci povede Ital Capello

Autor:
Reklama
Podle ruských médií by pro Capella měla být nachystána dvouletá smlouva
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Limberského zrádná patička, Škodovy ponožky i Holoubkovy žongly LIGA NARUBY: Limberského zrádná patička, Škodovy ponožky i Holoubkovy žongly
Fischer o Voráčkovi: mistrovství se nezúčastní, chce si odpočinout Fischer o Voráčkovi: mistrovství se nezúčastní, chce si odpočinout
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ital Fabio Capello se podle očekávání stane novým trenérem ruské fotbalové reprezentace. S tamní fotbalovou federací se podle jejího šéfa Nikity Simonjana předběžně dohodl a v nejbližší době by měl přijet do Moskvy dojednat podrobnosti smlouvy.Šestašedesátiletý Capello naposledy vedl národní tým Anglie. Od něj však bývalý kouč AC Milán, Juventusu a Realu Madrid před Eurem odešel na protest proti rozhodnutí svazu odebrat kvůli obvinění z rasismu kapitánskou pásku Johnu Terrymu z Chelsea.

Ruský tým opustil po neúspěšném mistrovství Evropy, kde sborná skončila navzdory úvodní výhře nad Českou republikou už v základní skupině, Nizozemec Dick Advocaat. Jeho nástupce vybíral svaz ze třinácti kandidátů, jejichž jména kvůli neustálým spekulacím ruského tisku zveřejnil.

Capello z potenciálních koučů do Moskvy vyrazil na pohovor jako první. Ve výběru kromě něj byli například jeho krajan Marcelo Lippi, Rafael Benítez, Pep Guardiola, Harry Rednkapp či Macelo Bielsa. Známá trenérská jména ale vesměs možnost odmítla.

Podle ruských médií by pro Capella měla být nachystána dvouletá smlouva s ročním příjmem kolem pěti milionů dolarů (asi 104 milionů korun).

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze