Premier League | Konec Liverpoolu v poháru? Hrát o Vánocích ve tři nebudeme, řekl Klopp | iSport.cz
31. října 2019 • 11:20

I přes postup konec v poháru? Hrát o Vánocích ve tři nebudeme, řekl Klopp

Autor: ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
TOP momenty extraligy: Manévry v Litvínově a Pardubicích nebo pocta Leškovi TOP momenty extraligy: Manévry v Litvínově a Pardubicích nebo pocta Leškovi
Posily do Sparty? Jedná se o nich, připustil Horňák. Fortelný mu zamotal hlavu Posily do Sparty? Jedná se o nich, připustil Horňák. Fortelný mu zamotal hlavu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalisté Liverpoolu podle trenéra Jürgena Kloppa možná nenastoupí ke čtvrtfinále anglického Ligového poháru proti Aston Ville. Zápas by se totiž měl hrát v týdnu, kdy vítěze Ligy mistrů čeká mistrovství světa klubů v Kataru. Klopp prohlásil, že pokud nebude utkání přeloženo, jeho tým ho hrát nebude.Liverpool postoupil po středeční dramatické přestřelce s Arsenalem, se kterým hrál v normální hrací době 5:5 a poté uspěl 5:4 v penaltovém rozstřelu. Dvaapadesátiletý Klopp hned po utkání upozornil na kolizi termínu čtvrtfinále s mistrovstvím světa klubů, do nějž jeho tým vstoupí v semifinále 18. prosince.

„FIFA nám nařizuje, kdy musíme hrát mistrovství světa klubů, vedení ligy nám nařizuje, kdy musíme hrát ligu, a my posloucháme. Ale obětí tohoto problému nebudeme. Když se nenajde vhodný náhradní termín pro čtvrtfinále poháru - a 25. prosince ve tři hodiny neberu - tak hrát nebudeme,“ prohlásil německý kouč.

„Když máte rozpis zápasů, ve kterém se jeden tým nemůže zúčastnit všech utkání, tak byste o termínech měli začít přemýšlet. Doufám, že to tak odteď bude,“ citoval Kloppa server BBC. „Když se nenajde vhodné datum, tak náš čtvrtfinálový soupeř postoupí bez boje, nebo proti němu nastoupí Arsenal,“ dodal.

Najít vhodný náhradní termín pro pohárové čtvrtfinále však bude problém, protože Liverpool čeká nabitý prosinec. Během něj Kloppův tým odehraje devět zápasů a kvůli účasti na mistrovství světa klubů už byl Liverpoolu přeložen ligový duel s West Hamem.

Zbývající dvojice pro čtvrtfinále Ligového poháru tvoří obhájce trofeje Manchester City s třetiligovým Oxfordem, Everton s Leicesterem a Manchester United s Colchesterem ze čtvrté ligy.

Časopis Sport GÓÓÓL - to nejzajímavější ze zahraničního fotbalu: profily hráčů, novinky, tipy, plakáty, dárky. Aktuální číslo ONLINE zde »

Sport Góóól

 
24. kolo
Články odjinud


Články odjinud