Pavel Hartman
1. dubna 2022 • 18:40

Návštěva na Manchesteru City. Úžasné zázemí, hra s autobusy a zážitek 0:0

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
53 otázek s Gudasem: komu dal největší nakládačku, proč nosí plnovous
REVIEW Bohemians: Propad klokanů? Lazaret Ďolíček, letní flopy a starý kádr
VŠECHNA VIDEA ZDE

Když na fotbal, tak do Anglie! Jedině na Albionu jsou meruna a svět kolem ní posvátné. Vystoupíte z letadla a fotbalová mánie vás hned čapne. iSport Premium to zažil na vlastní kůži během návštěvy Manchesteru City.Manchester Airport, začátek března těsně před půlnocí: „Proč jste přijeli do Anglie? Za jakým účelem?“ ptá se policista při pasové kontrole. „Jsme tu za fotbalem. Přiletěli jsme na osmifinále Ligy mistrů Manchester City-Sporting Lisabon,“ odpovídáme. „Tak si to hezky užijte,“ usměje se starší seržant za přepážkou.

Nic víc ho nezajímá. Ani covidový formulář, který musí každý host mířící na Ostrovy předem vyplnit pod pohrůžkou, že jinak nebude vpuštěn do země.

I takové čáry umí na území Británie fotbal. Je to vášeň, náboženství, smysl života, jak chcete. Ale také výnosný zábavní průmysl. Žádná bezedná žumpa na peníze jako v Česku. Proč ten rozdíl?

Odpověď postupně složíme jako mozaiku. Teď jen ve zkratce předešleme: Protože na Albionu se už pár let fotbal dělá, jak by se dělat měl – chytře, bez buranství.

Výsledek? V letištní hale nejsme zdaleka jedinými fotbalovými turisty. V klikatém hadu na pasovku se potkáváme s fanoušky z Japonska, Indie, Alžírska a z dalších částí zeměkoule.

Všichni se chceme dotknout magie anglického fotbalu. Je nám fuk, že jsme tak trochu za kavky. Citizens v prvním utkání naložili portugalskému celku pět fíků na jejich trávníku, aniž by jediný inkasovali. Největší superstars tudíž budou odpočívat, jiné jsou zraněné nebo distancované. Což jsme při obstarávání lístků pochopitelně netušili.

Ovšem tady to nevadí.

Do šatny City se nevejde žádný nekopa, mladíci z akademie jsou vedeni tak, aby pro ně byly míč, kličky, přihrávky i narážečky věrní kamarádi, ale hlavně – jsme v Mekce fotbalu, kde je povinností všech aktérů (na hřišti i mimo) nabídnout ty nejvyšší standardy. Bez ohledu na to, jestli se jedná o bitvu o titul nebo o utkání, ve kterém už jde vlastně jen o suché z nosu.

Nyní vzhůru do víru dění.

Z letiště rychlovlakem na nádraží Piccadilly, odtud tramvají anebo pěšky. Při druhé variantě jsme za čtvrthodinku u Etihad Stadium, domovského stánku Manchesteru City. Hned vedle něj je futuristické tréninkové

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit
Vstoupit do diskuse
0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.

Fotbal dnes * Evropská liga * Program MS v hokeji

38. kolo
Články odjinud


Články odjinud