SESTŘIHY: Kane zařídil bod s Chelsea až v závěru, trenéři po sobě vyjeli. West Ham padl

1
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Po lekci od favorizovaného Manchesteru City (0:2) nezvládli hráči West Hamu ani duel na půdě nováčka soutěže. Kladiváři prohráli s Nottinghamem 0:1, o vítězné domácí premiéře rozhodl už v prvním poločase Taiwo Awoniyi. Svěřenci trenéra Davida Moyese byli hned několikrát blízko vyrovnání, jenže Declan Rice neproměnil penaltu. Ve slibných šancích selhal i český reprezentant Tomáš Souček. Hrál i jeho parťák Vladimír Coufal. Remízou 2:2 skončil zápas mezi Chelsea a Tottenhamem, v nastavení se trefil Harry Kane. Po závěrečném hvizdu po sobě vyjeli trenéři Thomas Tuchel a Antonio Conte, oba dostali červené karty.

Hráči londýnského klubu se sice v 43. minutě radovali zásluhou Benrahmy, jeho gól ale nebyl za pomoci VAR uznán kvůli útočnému faulu Antonia.

O čtyři minuty později, ve druhé minutě nastavení, poslal domácí po skrumáži ve vápně do vedení Awoniyi. Pro nigerijského reprezentanta to byla premiérová branka jak v dresu Nottinghamu Forest, tak v Premier League.

V 54. minutě zdvojnásobil vedení domácích Johnson, ale stejně jako Benrahma v prvním poločase se neradoval dlouho, jelikož jeho trefa nebyla uznána kvůli ofsajdu.

O 11 minut později měli svěřenci Davida Moyese velkou šanci na vyrovnání, když Rice zahrával pokutový kop, ale letní posila domácích Henderson jeho střelu do levého dolního rohu chytil.

Nottingham Forest je tak v průběžné tabulce na 10. místě. West Hamu, který v prvním kole podlehl mistrovskému Manchesteru City, patří předposlední 19. příčka s nulou bodů a vstřelených gólů na kontě.

SESTŘIH: Nottingham - WHU 1:0. Souček a Coufal stále bez bodu

Emotivní městské derby

Fotbalisté Chelsea remizovali doma v londýnském derby s Tottenhamem 2:2 a nenavázali na úvodní výhru nad Evertonem. Za hosty vyrovnal v šesté nastavené minutě kapitán Harry Kane. Po závěrečném hvizdu dostali červenou kartu oba trenéři Thomas Tuchel a Antonio Conte, kteří vyvolali hromadnou strkanici.

Skóre otevřel ve 13. minutě po rohovém kopu střelou z voleje Koulibaly. Pro kapitána senegalského národního týmu to byla první trefa v Premier League a v dresu Blues.

Na 1:1 vyrovnal v 68. minutě Höjbjerg střelou zpoza vápna po zemi k levé tyči. Vedení na stranu Chelsea vrátil v 78. minutě James prudkou ranou z bezprostřední blízkosti doprostřed Llorisovy branky. O vítězství připravil domácí v šesté nastavené minutě hlavičkou z rohu Kane.

Chelsea patří v průběžné tabulce sedmé místo, Tottenham je o tři příčky výš.

Domácí: 19. Koulibaly, 77. R. James

Hosté: 68. Höjbjerg, 90+6. Kane

Domácí: Mendy – James, Silva, Koulibaly – Loftus-Cheek, Kanté (85. Gallagher), Jorginho /C/ (73. Azpilicueta), Cucurella – Mount, Sterling (85. Pulišić), Havertz (90. Broja).

Hosté: Lloris /C/ – Romero, Dier, Davies – Aparecido (82. Moura), Bentancur (80. Bissouma), Højbjerg, Sessegnon (57. Richarlison) – Kulusevski, Kane, Son (80. Perišić).

Domácí: Arrizabalaga, Chalobah, Chilwell, Azpilicueta, Pulisic, Zíjáš, Gallagher, Broja, Hudson-Odoi

Hosté: Forster, Doherty, Sánchez, Tanganga, Bissouma, Perišić, Richarlison, Moura, Gil

Domácí: R. James, E. Mendy, Havertz, Tuchel (trenér) (č)

Taylor – Beswick, Nunn

Stamford Bridge, Londýn

39 946 diváků

Domácí: 45+2. Awoniyi

Hosté:

Domácí: D. Henderson – Worrall, Niakhaté (79. S. Cook), McKenna – N. Williams, O'Brien, Mangala (84. Cafú), Toffolo – Lingard – Awoniyi (72. Surridge), Br. Johnson.

Hosté: Fabiański – Coufal, Zouma, Cresswell, Be. Johnson – Souček, Rice (C) – Bowen (85. Cornet), Binrahma, Fornals (69. Lanzini) – Antonio (69. Scamacca).

Domácí: Hennessey, Biancone, Cook, Soh, Cafú, Hammond, Surridge, Mighten, Taylor

Hosté: Aréola, Randolph, Ashby, Lanzini, Downes, Coventry, Cornet, Scamacca

Domácí: McKenna, D. Henderson, Surridge