Pavel Novotný
13. září 2008 • 11:10

Gascoigne se blíží k bráně smrti

Reklama
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Deli jako skála, sólo pro Kučeru a loket ve slabinách LIGA NARUBY: Deli jako skála, sólo pro Kučeru a loket ve slabinách
Postup do Evropy řadím k titulu. Ten je ale pořád priorita, říká Zmrhal Postup do Evropy řadím k titulu. Ten je ale pořád priorita, říká Zmrhal
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO - Býval uznávaným fotbalistou nejen anglické kopané. Nyní je z něj troska, která směřuje ke svému definitivnímu konci. To je dnešní Paul Gascoigne.Vypadalo to, že vše je na dobré cestě. Bývalá ikona anglického fotbalu se rozhodla zbavit se své závislosti na alkoholu a podstoupila léčbu na jedné portugalské klinice.

Jenže populární Gazza je nepoučitelný. Netrvalo dlouho a jednačtyřicetiletý Gascoigne z kliniky uprchl. Ale to horší mělo teprve přijít. Ani ne po čtyřiadvaceti hodinách od opuštění léčebny byl Angličan nalezen na ulici policisty jen částečně při vědomí.

Ale od začátku. Po svém útěku se Gascoigne uchýlil ke své exmanželce Sharyl a jednadvacetileté dceři Binace do pětihvězdičkového hotelu. Dcera otce prosila, aby se vrátil zpátky na kliniku a pokračoval v léčbě.

Bývalý hrdina anglických trávníků však neposlechl. "Jděte do pr.....! vykřikl údajně Gascoigne. O několik hodin později byl policisty nalezen na ulici s neznámou dívkou a dopraven do místní nemocnice.

Zde lékaři konstatovali předávkování léky, které Gazza navíc zapíjel velkým množstvím alkoholu. "Měli jste mě nechat zemřít," opakoval údajně Gascoigne poté, co nabyl vědomí.

Včas vypumpovaný žaludek zachránil Gazzovi život. Po opuštění nemocnice se snažil celou věc bagatelizovat: "Zranil jsem si bok a sem jsem přišel jen na kontrolu," odpovídal zlomený Gascoigne novinářům.

Zdroj z vedení nemocnice však odhalil skutečnou pravdu: "Gascoignovi byly podány utišující prostředky a vypumpován žaludek," uvádí člověk z oddělení nemocnice.

Smutný osud anglické hvězdy je patrný o to více, srovnáme-li jej s dalším vynikajícím fotbalistou Garym Linekerem. Lineker se po ukončení své úspěšné kariéry zasnoubil s krásnou Danielle Bux, úspěšně komentuje fotbalové zápasy pro britskou televizi a navíc se mu daří i na poli podnikatelském.

Ve vzpomínkách navíc stále zůstává osmnáct let stará událost, kdy plačícího Gascoigna utěšuje právě dnes sedmačtyřicetiletý Lineker. Dokáže populární Gazza seskočit s rychlíku, který ho veze přímo k branám smrti? Osudu fenomenálního George Besta se však bohužel blíží čím dál tím víc.Témata:  sport, fotbal, gascoigne

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 18. kola Fortuna ligy »

19. kolo Fortuna ligy:

Baník Ostrava - Olomouc (pá 14.12., 18:00), Teplice - Zlín (so 15.12., 15:00), Slovácko - Dukla (so 15.12., 15:00), Opava - Ml. Boleslav (so 15.12., 15:00), Bohemians - Liberec (so 15.12., 15:00), Příbram - Sparta (so 15.12., 17:00), Plzeň - Karviná (ne 16.12., 15:00), Jablonec - Slavia (po 17.12., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze