Premier League | Spasitel Grant se vrací. Zachrání Portsmouth? | iSport.cz
26. listopadu 2009 • 12:37

Spasitel Grant se vrací. Zachrání Portsmouth?

Autor: pj, spo
Vstoupit do diskuse
0
Avram Grant
TOP VIDEA
Top góly: elegantní zakončení Hložka, Musův krásný lob
Magazín COACH: výživový specialista Vítek a sporný lídr Jordan
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bývalý kouč londýnské Chelsea Avram Grant byl jmenován do funkce nového trenéra fotbalistů Portsmouthu. Ve funkci nahradil vyhozeného Paula Harta.Grant dosud působil v Portsmouthu jako sportovní ředitel. V klubu se tak pouze přesunul z jedné pozice do druhé.

„Zná klub, hráče, realizační tým. Bylo logické, aby se právě on stal novým manažerem,“ vysvětlil volbu výkonný ředitel Peter Storrie.

Grantovo hlavním úkolem bude zachránit v Portsmouthu anglickou nejvyšší soutěž. Klub se momentálně potácí na posledním místě s pouhými sedmi body.

Hned na úvod ho ale čeká nesmírně těžká zkouška. Na domácím stadionu ve Fratton Parku přivítá Manchester United.

„Avram je velmi zkušený a respektovaný člověk, který již trénoval na nejvyšší úrovni. Vedení klubu věří, že je mužem, který pomůže týmu dostat se ze sestupového pásma,“ dodal Storrie.

Grant dorazil do Portsmouthu poprvé v létě 2007 a ujal se role technického ředitele. Brzy se ovšem dohodl s londýnskou Chelsea, kde vykonával funkci ředitele pro fotbalové záležitosti. A později dokonce nahradil Josého Mourinha na lavičce.

Na ní však vydržel jen do konce sezony, kterou zakončil druhým místem v Premier League i Lize mistrů. Ve finále evropské soutěže navíc podlehl Manchesteru United až na pokutové kopy.

Témata:  sport, fotbal, protsmouth, Grant
Vstoupit do diskuse
0
33. kolo
Články odjinud


Články odjinud