Juventus vyhrál na Interu a střídá ho v čele. Krejčí se trefil hlavou

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Interu Milán v italské lize poprvé v sezoně ztratili body. V přímém souboji o první místo podlehli v 7. kole doma mistrovskému Juventusu 1:2. Český reprezentant Ladislav Krejčí z Boloni skóroval při remíze 2:2 s Laziem Řím. Fiorentina vyhrála potřetí za sebou, tentokrát si poradila 1:0 s Udine. Záložník Antonín Barák se dostal do hry v 78. minutě za nepříznivého stavu a porážce hostů už nezabránil.

Duel mezi první dvěma týmy tabulky byl prestižní pro trenéra Interu Antonia Conteho, který s Juventusem získal jako kouč a hráč dohromady osm ligových titulů. "Stará dáma" se ujala ve čtvrté minutě vedení po křížné střele Paula Dybaly. O chvíli později mohl zvýšit Cristiano Ronaldo, jeho rána zpoza vápna ale trefila jen břevno.

Inter srovnal v 18. minutě. De Ligt zahrál v pokutovém území rukou a Lautaro Martínez nařízenou penaltu proměnil. V 80. minutě ale rozhodl vypjaté střetnutí ve prospěch úřadujícího mistra po svižné kombinaci střídající Gonzalo Higuaín.

Juventus přeskočil svého soupeře v tabulce a odsunul ho o bod na druhé místo. "Nerrazurri" neporazili Juventus šest ligových utkání v řadě.

Krejčí otevřel skóre v 21. minutě, kdy si naběhl ve vápně na Orsoliniho centr a hlavou zakončil. Český reprezentant, který stejně jako v předchozích dvou duelech nastoupil v základní sestavě na pozici levého obránce, skóroval v Serii A poprvé od premiérové trefy v prosinci 2016 proti Pescaře.

Český záložník Ladislav Krejčí vstřelil branku v utkání Boloni proti Laziu Řím

Vzápětí vyrovnal nejlepší střelec soutěže Ciro Immobile, chvíli nato dostal Krejčí žlutou kartu. Gólový první poločas pokračoval: vedení domácím vrátil Rodrigo Palacio, ale Immobile do pauzy dokázal znovu odpovědět. Po změně stran oba týmy dohrávaly o deseti po červených kartách Lucase Leivy a Garyho Medela, skóre už se ale nezměnilo.

Jedinou branku zápasu Fiorentina - Udine vstřelil v 72. minutě hlavou Nikola Milenkovič. "Fialky" se prosadily po rohovém kopu počtvrté v sezoně, což je nejlepší bilance ze všech týmů Serie A. V tu chvíli už na střídačce Udine nebyl trenér Igor Tudor, který o pár minut dříve dostal za protesty červenou kartu.

Bergamo vyslalo směrem na bránu Lecce během prvního poločasu čtrnáct střel, což je rekord této sezony Serie A. Atalantě to vyneslo dvě branky, Duván Zapata jednu dal a na druhou přihrál.

Bergamo tak položilo základ k vítězství 3:1. Z posledních pěti utkání získalo třináct bodů a pojistilo si třetí místo v tabulce. Nováček soutěže Lecce je na 18. příčce.

Čtyři červené karty v Janově

AC Milán vyhrál poprvé po třech ligových utkáních i přesto, že musel v zápase 7. kola italské ligy proti FC Janov dotahovat. V utkání hrál důležitou roli rozhodčí, fanoušci viděli po dvou červených kartách na obou stranách, stejně tak měl každý tým možnost pokutového kopu.

Domácí Janov šel do vedení ve 41. minutě, svou první trefu v novém dresu slavil Dán Lasse Schöne, který před sezonou přišel z Ajaxu Amsterodam. Za nesportovní chování mimo hřiště viděl ještě před poločasem rovnou červenou kartu Riccardo Saponara.

V druhé půli aktivnější hosté srovnali zásluhou Thea Hernándeze a po vyloučení Davide Biraschiho, který ve vápně zahrál rukou, otočil skóre proměněnou penaltou Franck Kessié. Ani "Rossoneri" ale nedohráli zápas v jedenácti mužích, v 79. minutě viděl druhou žlutou kartu Davide Calabria.

Vyhecované utkání, ve kterém sudí udělil celkem čtyři červené a osm žlutých karet, měl možnost vyrovnat znovu Schöne, ve třetí minutě nastaveného času však soupeřův brankář jeho penaltu chytil. Na konci utkání pak viděl červenou kartu ještě hostující Samu Castillejo, taktéž za nesportovní chování mimo hru.

Jakub Jankto odehrál v dresu janovského rivala Sampdorie úvodních 57 minut, po kterých byl střídán. Sampdoria podlehla Veroně 0:2.

Italská fotbalová liga - 7. kolo:

Spal Ferrara - Parma 1:0
Branky: 31. Petagna

Hellas Verona - Sampdoria Janov 2:0
Branky: 9. Kumbulla, 81. vlastní Murru

FC Janov - AC Milán 1:2
Branky: 41. Schöne - 52. Hernández, 57. Kessie z pen.

Fiorentina - Udine 1:0
Branka: 72. Milenkovič

AS Řím - Cagliari 1:1
Branky: 31. vlastní Ceppitelli - 26. Joao Pedro z pen.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.