Inter padl, AC vyhrál a na rivala se dotáhl. Neapol už má náskok 18 bodů

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Druhý tým italské fotbalové ligy Inter Milán překvapivě prohrál na hřišti Boloni 0:1 a po 24. kole Serie A ztrácí na suverénní Neapol už 18 bodů. Hráči AC Milán zvítězili nad Bergamem 2:0 a bodově se na městské rivaly z Interu dotáhli. V dresu Atalanty v 84. minutě nastoupil záložník Lukáš Vorlický, jenž před týdnem v italské lize debutoval.

Boloňští dali favoritovi gól už ve 12. minutě, ale radost jim překazil videorozhodčí, který Barrowovu trefu neuznal kvůli ofsajdu. Rozhodnutí tak padlo až čtvrt hodiny před koncem, kdy se posedmé v sezoně prosadil Orsolini. Inter prohrál po čtyřech zápasech.

Do sestavy AC se dnes vrátily dvě opory. Po pětiměsíční pauze zaviněné zraněním nastoupil reprezentační gólman Maignan a poprvé v sezoně i jednačtyřicetiletý kanonýr Ibrahimovic, jenž loni v květnu podstoupil operaci kolena a od té doby nehrál. Dnes přišel na poslední čtvrthodinu místo Girouda.

Ve 26. minutě Hernández vypálil do tyče Mussovy branky a míč se odrazil od zad argentinského brankáře do sítě. Ve druhém poločase domácí spálili řadu šancí a úřadujícího mistra uklidnila až Messiasova trefa z 87. minuty.

Fotbalisté Monzy prohráli na hřišti Salernitany 0:3. Po pauze skórovali Coulibaly, Kastanos a Candreva a zajistili domácím první výhru pod vedením nového kouče Paula Sousy. Salernitana přerušila sérii tří ligových porážek bez vstřeleného gólu, od pásma sestupu ji dělí sedm bodů a na 16. místě se přiblížila k jedenácté Monze na pětibodový rozdíl.

Fotbalisté Udine popáté v řadě nezvítězili, doma se Spezií remizovali 2:2. Její série bez vítězství je ještě o jeden zápas delší. Za domácí se trefili Beto a Pereyra. Oba góly hostí obstaral jejich nejlepší střelec Nzola, který se tak s 11 body posunul na čtvrté místo tabulky střelců. Udine je desáté, Spezia na posledním nesestupovém místě s tříbodovým náskokem na 18. Veronu, která má zápas k dobru.