Bundesliga | Trápení Leverkusenu trvá, Schick jako střídající. Kadeřábek přišel o gól | iSport.cz
28. února 2021 • 20:18

Trápení Leverkusenu trvá, Schick jako střídající. Kadeřábek přišel o gól

Autor: ČTK, apr
0
SESTŘIH: Jablonec - Sparta 1:0. Schranz v závěru sestřelil Pražany
Jablonec - Sparta: Rada slaví výhru nad Letenskými kotouly jako Vrba

Fotbalisté Leverkusenu se střídajícím reprezentačním útočníkem Patrikem Schickem ve 23. kole německé ligy doma podlehli Freiburgu 1:2 a jsou na šestém místě tabulky. Trápící se Bayer vyhrál jediné z posledních devíti soutěžních utkání.

Freiburg poslal do vedení na začátku druhé půle Ermedin Demirovič po přihrávce Lucase Hölera, který za chvíli přidal druhou branku. V 70. minutě krátce po Schickově příchodu na hřiště sice snížil Leon Bailey, ale Leverkusen, který ve čtvrtek vypadl z Evropské ligy s Young Boys Bern, už ani přes závěrečný tlak na body nedosáhl.

Hoffenheim s dalším českým reprezentantem bekem Pavlem Kadeřábkem v Berlíně s Unionem remizoval 1:1 a je na jedenácté příčce. V deváté minutě se jako první trefil domácí Max Kruse z pokutového kopu, za dvacet minut srovnal vlastní brankou Nico Schlotterbeck. Kadeřábek pak sice dostal v 83. minutě míč do sítě soupeře, ale jeho trefa kvůli ofsajdu neplatila.

Třináctý Augsburg vyhrál na stadionu předposlední Mohuče 1:0 gólem Andreho Hahna z 25. minuty. Na lavičce hostů, kteří naplno bodovali po čtyřech kolech, zůstali brankář Tomáš Koubek a obránce Marek Suchý, záložník Jan Morávek nebyl ani mezi náhradníky.