Bundesliga | Löw: Kuranyi, vypadni! | iSport.cz
Pavel Novotný
13. října 2008 • 15:45

Löw: Kuranyi, vypadni!

Joachim Löw
TOP VIDEA
Ondrášek? Správný magor, chválí Švancara. Do Plzně se hodí
Mladá Boleslav - Jablonec: Škodův nadýchaný centr zužitkoval krásnou hlavičkou Mašek, 2:0
VŠECHNA VIDEA ZDE

Patří mezi největší hvězdy nejen německého Schalke, ale i celé Bundesligy. Po sobotním incidentu si však Kevin Kuranyi definitivně zavřel dveře do národního týmu. Co celé události předcházelo?Kouč německého národního týmu Joachim Löw již nikdy nepovolá do reprezentace útočníka Kevina Kuranyiho. Kouče rozlítila skutečnost, že Kuranyi opustil národní tým bez omluvy poté, co nebyl nominován k sobotnímu kvalifikačnímu zápasu mistrovství světa proti Rusku.

I bez jeho pomoci se bronzový tým z mistrovství světa 2006 s nebezpečnými Rusy poradil a radoval se z vítězství 2:1.

Střelecké eso Schalke se nevešlo do osmnáctičlenné nominace trenéra Loewa a zápas sledovalo jen z tribuny. Favorit utkání se dostal i bez něj v prvním poločase díky brankám Lukase Podolskiho a Michaela Ballacka do dvoubrankového vedení.

Podle agentury SID však v průběhu druhé půle nevyzpytalelný útočník zmizel a nedostavil se ani k týmovému autobusu, který národní tým odvezl spět do tréninkového centra do Düsseldorfu. Až do nedělního zápasu pak nebyl pro nikoho z realizačního týmu k zastižení.

Na to trenér Löw reagoval jeho okamžitým vyřazením k kádru německého národního týmu. "Takovéto chování, jaké předvedl Kevin (Kuranyi), nemohu akceptovat. Pokud povedu národní tým, Kuranyi má dveře zcela uzavřené," prohlásil Löw nekompromisně pro webové stránky německé fotbalové reprezentace.

Vyjádření 52 násobného reprezentanta se zatím získat nepodařilo. Stejně tak zůstává nejasné, proč Kuranyi opustil výpravu a co v době své absence dělal.

V Brazílii narozený útočník sledoval první poločas kvalifikačního zápasu spolu s dalšími hráči, kteří nebyli nominováni do zápasu, z tribuny stadionu Borusie Dortmund. V poločase měl údajně požádat o to, aby si mohl obléci civilní oblečení a setkat se se svými přáteli.

Po tom, co dostal povolení, se však útočník již nedostavil ke společnému odjezdu s týmem a ani nekontaktoval nikoho z vedení reprezentace. Ještě více než hodinu po utkání prohledávali členové realizačního týmu dortmuntský stadion v marné snaze nezvěstného útočníka najít.

Nepomohly ani telefonáty manažera týmu Olivera Bierhoffa, který útočníka marně sháněl na mobilním telefonu. Německý tým čeká ve středu další kvalifikační zápas proti Walesu. Prozatím vede svoji skupinu se sedmi body za dvě vítězství a jednu remízu. Skvěle rozehranou kvalifikaci si však Kevin Kuranyi zcela jistě nevychutná.
Témata:  sport, fotbal, Německo, Kuranyi
1. kolo
Články odjinud


Články odjinud