29. října 2008 • 11:06

Nigérie uspořádá MS do 17 let

Autor:
Domácí Kučera na míč nedosáhl
TOP VIDEA
NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea
Podívejte se, jak by mohl stadion Bohemians vypadat v budoucnosti Podívejte se, jak by mohl stadion Bohemians vypadat v budoucnosti
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nigérie příští rok přece jen uspořádá světový šampionát fotbalistů do 17 let. Podle agentury Reuters to dnes oznámil úřad prezidenta s tím, že poskytne organizátorům potřebné finance.Zemi hrozilo odnětí turnaje, protože vláda v rámci úsporných opatření pořadatelům zrušila dotace, bez nichž nedokázali naplnit rozpočet. Po intervenci prezidenta Umaru Yar'Aduy alespoň část dotací dostanou.

Jako hlavní důvod uvedl prezidentův mluvčí Olusegun Adeniyi obavy z mezinárodní ostudy, zároveň dodal, že organizátoři budou muset původně velkorysý rozpočet značně seškrtat.

Po jednáních s výkonným výborem FIFA se prezident rozhodl přidělit organizátorům devět miliard nair (asi 1,3 miliardy korun), což je zhruba čtvrtina původně plánovaného rozpočtu.

Stát požaduje důslednou kontrolu výdajů, na které by měl osobně dohlížet viceprezident Goodluck Jonathan. O pořadatelství šampionátu definitivně rozhodne FIFA v lednu, jako alternativa se stále nabízí i Mexiko.

Čtyřiadvacet reprezentačních týmů by se na MS sedmnáctek mělo utkat na přelomu října a listopadu 2009.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, fotbal, ms, 17, nigérieKlasická verze
Mobilní verze