Jarolím slaví double: Přežil jsem trauma | iSport.cz
23. května 2011 • 10:38

Jarolím slaví double: Přežil jsem trauma

Autor: jon
TOP VIDEA
iSport podcast: Jaké změny byly na Spartě vidět pod trenérem Kotalem?
Baník - Jablonec: Rychlý kontr Severočechů zakončil gólovou střelou z těžké pozice Kubista, 0:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po trápení ve Slavii se nad Karlem Jarolímem opět rozzářilo slunce. Se Slovanem Bratislava o víkendu potvrdil zisk doublu, kdy po vítězství v poháru přidal s týmem i prvenství v lize. "To co jsme předvedli, je něco neskutečného," rozplýval se Jarolím.Slovan si titul definitivně pojistil v předposledním, 32. ligovém kole, kdy doma porazil Dubnicu 3:1. Pak mohly začít mistorvské oslavy. Lidé zaplavili hrací plochu, nad jejich hlavami rozzářil oblohu ohňostroj. Na stadionu Na Pasienkách si s hráči naplno vychutnávali radost z vítězství.

"Ještě nedávno se mi ani nesnilo, že budeme mistři. Věřit jsem začal až po vítězném zápase v Senici. Je to mé první double a obrovská motivace do další práce. Je skvělé, že se nám podařilo potvrdit titul před vlastním publikem," zářil spokojeností Jarolím.Český kouč usedl na lavičku Slovanu Bratislava na podzim po jedenáctém kole, kdy vystřídal Jozefa Jankecha. "Belasé" Jarolím přebíral na pátém místě tabulky, rozhodně v tu chvíli nešlo o tým, který by se mohl chlubit mistrovskými ambicemi.

Slovan se pod Jarolímovým kormidlem zvedal pomalu, výsledky dlouho nepřicházely. "Podzim byl strašný, prožíval jsem největší trauma. Neměl jsem se o co opřít a čím zlomit herní projev. Ale pořád jsem věřil v naší sílu a v to, že se z týmu stane jiný Slovan," vrátil se k rozpačitému podzimu Jarolím.

Karel Jarolím při derby Slavia - Sparta ještě jako trenér "sešívaných"Karel Jarolím při derby Slavia - Sparta ještě jako trenér "sešívaných"Foto Pavel Mazáč (Sport)

Naštvanost fanoušků v té době rostla, znovu se volalo po odchodu trenéra. Jarolím prožíval malé dejavu, vždyť stejnému tlaku čelil defacto celý minulý rok ve Slavii.

Vše obrátil až jarní finiš. Slovan v něm do posledního kola poztrácel pouhé dva body a díky neuvěřitelné jízdě může slavit double. Účastníka Ligy mistrů Žilinu, třetí tým tabulky, za sebou nechal dokonce o jedenáct bodů!   

"Už na soustředění v Turecku jsem cítil, že mužstvo máme zdravé a výsledky se dostaví. O tom jsem byl přesvědčený a je skvělé, že se to potvrdilo," libuje si Jarolím.K úspěchu Slovanu pomohl především reprezentační útočník Šebo, s dvaceti ligovými góly nejlepší kanonýr soutěže. "Nepovím nic nového, všichni bychom mu korunu krále střelců moc přáli. To, co tady předvádí, je něco fantastického," pochválil svého střelce Jarolím.

Ze zatracovaného kouče se tak po roce opět stal hrdina. Na Slovensku vyhrál vše, co mohl a po dvou titulech ve Slavii si připisuje další vavříny. A může se těšit na to, že si v srpnu opět zahraje předkolo Ligu mistrů.

Karel Jarolím se raduje z vítězství Slovanu Bratislava nad Senicí, které vyneslo jeho tým do čela slovenské ligy
Karel Jarolím se raduje z vítězství Slovanu Bratislava nad Senicí, které vyneslo jeho tým do čela slovenské ligy

 
Články odjinud


Články odjinud