Hapal usedne na lavičku Žiliny | iSport.cz
27. května 2009 • 12:44

Hapal usedne na lavičku Žiliny

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Pavel Hapal
TOP VIDEA
Páník: Za stavu 1:0 jsme je měli uzemnit. Možná by byly dvě tři penalty...
Sparta - Zlín: Komický vítězný gól! Dočkal nedal penaltu, Jiráček si ale srazil míč do sítě, 2:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

AKTUALIZOVÁNO - Kouč Pavel Hapal by měl od příští sezony trénovat slovenského vicemistra Žilinu. Devětatřicetiletý Hapal, který na začátku května skončil na lavičce Mladé Boleslavi, ČTK řekl, že v úterý jednal s majitelem klubu Jozefem AntošíkemA v nejbližších dnech by měl podepsat i smlouvu.

"Jsme na všem v podstatě domluvení a ještě do konce tohoto týdne bychom vše měli uzavřít. Zbývá dořešit nějaké formality," uvedl Hapal.

Pro něj znamená angažmá na Slovensku návrat do důvěrně známých míst. V sezoně 2007-08 totiž dovedl Nitru k překvapivému třetímu místu a udělal si tím v tamní nejvyšší soutěži dobré jméno. "Zažil jsem tam povedenou sezonu. Teď mě těší, že mě oslovil opravdu špičkový slovenský klub. Už jsem si prohlédl stadion, zázemí a tréninkové centrum a všechno na mě udělalo velký dojem," řekl Hapal.

Před minulým soutěžním ročníkem se bývalý český reprezentant vrátil do Čech, kde přijal nabídku Mladé Boleslavi a také dělal asistenta Petru Radovi u národního týmu. Předtím si vyzkoušel trenérské angažmá i v Opavě, Ostravě a ve Zlíně. "Jsem rád, že jsem krátce po skončení v Boleslavi rychle dostal tak zajímavou nabídku," radoval se Hapal.

Nyní by měl v Žilině nahradit Vladimíra Kuťku, který před měsícem vystřídal překvapivě odvolaného Dušana Radolského. Hapal by tak byl čtvrtým trenérem Žiliny během jediného roku, protože v úvodu sezony tým vedl další Čech Pavel Vrba, současný kouč Plzně. Vrba v roce 2007 dokonce Žilinu přivedl k titulu.

Žilina nyní kolo před koncem ligy ztrácí z druhého místa na již jistého mistra Slovan Bratislava devět bodů. V příští sezoně ji tak čeká předkolo Evropské ligy. "I start v evropských pohárech je pro mě hodně lákavý," poznamenal Hapal.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud