TOP 5 pantomim: Kweuke je jen dalším v řadě | iSport.cz
Jakub Konečný
14. ledna 2011 • 04:59

TOP 5 pantomim: Kweuke je jen dalším v řadě

TOP VIDEA
Likvidace Žiliny? Je to zamotané, klub může pokračovat
Velký rozhovor: Theo Gebre Selassie o konci v repre a návratu domů
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO - Ohavné gesto Leonarda Kweukeho směrem k slávistům bude mít ještě dohru. Sparťanský obr však nebyl zdaleka první, kdo se takto v českém fotbale provinil. Portál iSport.cz představuje pět předchůdců kamerunského útočníka na poli hereckých poklesků.1. TADY NĚCO PÁCHNE
Ještě ve službách Olympique Lyon měl Milan Baroš rozmíšku se Stéphanem Mbiou. Kontroverzi s obráncem Rennes ukončil tak, že si chytil nos a druhou rukou začal rozhánět vzduch před svým obličejem, jako by mu Kamerunec snad nevoněl. Byla z toho aféra mezinárodního formátu a český reprezentant čelil podezření z rasismu. Proto raději Mbiovi zaslal omluvný dopis, v němž mimo jiné tvrdil, že svými posunky chtěl říct: „Zapomeň na mě a dopřej mi kyslík.“ Francouzská disciplinárka to ocenila zákazem startu na tři zápasy.

2. SIEGL HEIL!
Záložník Pavel Horváth je v nonverbální komunikaci přeborník. Směrem k fanouškům Bohemians 1905 kdysi stáhl trenky a vystrčil holý zadek, příznivce Baníku Ostrava zase počastoval obscénním gestem. Největší průšvih však měl z původně nevinné legrácky, které se dopustil na hřišti Viktorie Žižkov. Tam se při děkovačce fanouškům Sparty nechal unést jejich pokřikem Siegl Horst a několikrát zdvihl do rytmu napřaženou pravici. Byl obviněn z hajlování a ČMFS mu za to udělil rekordní pokutu 200 tisíc korun. „Já znovu zdůrazňuji, že to celé gesto bylo nešťastné. Nebylo myšlené nacisticky nebo rasisticky,“ posteskl si Horváth.3. FU.K YOU!
Enfant terrible českého fotbalu Tomáš Řepka samozřejmě nemůže v takové společnosti chybět. Když před čtyřmi roky reagoval na urážky ze strany teplických diváků zdviženým prostředníčkem, rozhodčí ani delegát utkání si toho nevšimli. Televizní záznam však sparťanského stopera usvědčil a disciplinárka ho za to ochudila o 80 tisíc korun. S další pokutou plus ústním varováním navíc přispěchal i klub. To Jaromírovi Blažkovi stejný prohřešek v utkání s Baníkem loni na podzim prošel.

Tomáš Řepka při derby se SlaviíTomáš Řepka při derby se SlaviíFoto ČTK


4. ŤUKY ŤUK
I slušní hoši mají své dny. Obvykle bezproblémový Roman Hubník to potvrdil při utkání druhé bundesligy proti Augsburgu, kdy za červenou kartu poděkoval rozhodčímu tak, že si před ním zaťukal na čelo. Zadáka berlínského Herthy vyšel tento úlet na tři tisíce eur, tedy přibližně 76 tisíc korun. Pro stopera české reprezentace to byl vůbec vydařený zápas, žlutou totiž inkasoval za faul, který znamenal zároveň pokutový kop.    
5. DRES NA ZEMI
Obři jsou dobří – a o Janu Kollerovi to platí dvojnásob. Jenže když pak takovému dobrákovi naběhne žíla, stojí to za to. Třeba na své vystřídání v kvalifikačním zápase se Severním Irskem odchovanec Smetanovy Lhoty reagoval tak, že si hned za pomezní čarou stáhl reprezentační dres, vztekle s ním praštil o zem a navrch do něj kopl. To zavánělo pomalu urážkou majestátu a uvědomil si to hned i sám Koller, který se okamžitě ze svého činu kál. „Po neproměněné šanci mi ujely nervy,“ hájil se. „Nebylo to nic proti nikomu a už vůbec ne proti trenéru Chovancovi. Měl jsem strašný vztek sám na sebe.“

Jan Koller v národním dresu
Jan Koller v národním dresu

 

 

 

 

 
Články odjinud


Články odjinud