9. února 2011 • 13:00

Dovalil: Podvod Sparty poškozuje český fotbal

Autor: pj, hp
Vstoupit do diskuse
13
TOP VIDEA
Po Naganu jsme zaspali. Teď je načase se vrátit. Vlasák a Marha řeší, co dál po zlatu
SESTŘIH: Česko - Švýcarsko 2:0. ZLATÁ domácí pohádka! Rozhodl Pastrňák
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalová Sparta nasadila do přípravného utkání se Zenitem Petrohrad tři hráče, které omluvila z národního týmu a odůvodnila to tím, že jsou zranění nebo mají teplotu. Jednalo se o Chorvata Manuela Pamiče a dva Čechy Kadlece s Pekhartem. "Tohle je opravdu špatné jednání," vzkázal jim na soustředění do Španělska trenér jednadvacítky Jakub Dovalil."Cože, jak hráli? Oni nastoupili?" ptal se udiveně Jakub Dovalil, když se s ním telefonicky spojil deník Sport.

Informaci o tom, že dva jeho svěřenci, kteří byli omluveni z reprezentační jednadvacítky, odehráli utkání proti Petrohradu, slyšel prvně.

„Jestliže nastoupili, tak je to samozřejmě špatně. Respektoval jsem, že je Sparta omluvila. Poslala omluvenku, která je myslím z pátku, že oba mají horečku třicet devět a že by na sraz nebyli připravení. V tom případě hrát určitě neměli," uvedl Dovalil.


Kouč české jednadvacítky Jakub Dovalil přihlíží vítězství nad ŘeckemFoto Jaroslav Legner (Sport)

Jenže hráli. A hned dva útočníci, kteří měli v tomto týdnu obléknout reprezentační dres jednadvacítky - Kadlec a Pekhart.

"Tohle jednání poškozuje celý český fotbal, potažmo i další kluby," hlesl Dovalil.

Sparta se domnívala, že podvod ututlá. A nikdo se o něm nedozví, když za střelce obou branek označí Kadeřábka. Na kontroverzní jednání se ale přišlo díky fotografiím, které pořídily oficiální stránky Zenitu Petrohrad.

Podle nich se zjistilo, že s jmenovkou "KADEŘÁBEK" hrál ve skutečnosti Václav Kadlec.

"Je mi z toho smutno. Jsem zklamaný a mrzí mě to. Je to takové nefér, jinak nevím, co k tomu dále říci..." uzavřel Dovalil.

Chorvatský obránce Manuel Pamič je podle Sparty zraněný, jenže proti Petrohradu hrál. Ze zápasu Chorvatska s českou reprezentací se ale omluvil.
Chorvatský obránce Manuel Pamič je podle Sparty zraněný, jenže proti Petrohradu hrál. Ze zápasu Chorvatska s českou reprezentací se ale omluvil.

Vstoupit do diskuse
13

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.

Fotbal dnes * Evropská liga * Program MS v hokeji

Články odjinud


Články odjinud