14. července 2011 • 14:53

Vaclíkův přestup ztroskotal na zdravotní prohlídce

Autor:
Tomáš Vaclík do nizozemského klubu De Graafschap nepřestupuje.
TOP VIDEA
17. den na ZOH: Němci senzační i ve finále, česká spokojenost s medailemi 17. den na ZOH: Němci senzační i ve finále, česká spokojenost s medailemi
Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Přestup Tomáše Vaclíka do De Graafschapu padá! Reprezentační gólman "jednadvacítky" neuspěl na zdravotních testech a vrací se tak do Viktorie Žižkov. Informovaly o tom oficiální stránky nizozemského klubu.Tomáš Vaclík se vydal na zdravotní testy v pondělí s tím, že pokud projde, podepíše ještě tento týden smlouvu na tři roky.

Gólman české jednadvacítky Tomáš VaclíkGólman české jednadvacítky Tomáš Vaclík
"V nizozemském klubu cítím velikou podporu od trenéra brankářů a vidím velikou šanci, že bych mohl pravidelně chytat," říkal ještě v sobotu 22letý brankář.

Lékařská prohlídka ale nedopadla dobře. A De Graafschap po ní Vaclíkovi oznámil, že od transferu dává ruce pryč.

"Klubový lékař na základě výsledků prohlídky nevydal pro našeho hráče potvrzení, které je nezbytné pro uzavření profesionální smlouvy v holandské lize," uvedl hráčův agent Zdeněk Nehoda.

Co přesně Vaclíkovi pokazilo přestup? To chce Nehoda specifikovat společně s hráčem až po další prohlídce v Česku.

"I podle tamních výsledků nejsou zdravotní potíže tak závažné, aby mu bránily v pokračování v kariéře na Žižkově, potažmo v zahraničí. V příštím týdnu se k tomu vyjádříme více," citovala Nehodu agentura ČTK.

Vaclík se v pondělí zapojí do přípravy Žižkova. Ovšem naděje na zahraniční angažmá úplně nepohasly. Ještě nedávno se o jeho služby zajímalo osm klubů. Je tedy možné, že se nyní ozvou znovu.

Agent Nehoda byl v kontaktu například s anglickým West Bromwichem a dalšími dvěma kluby z Nizozemska, včetně slavného Ajaxu.

Český brankář si udělal dobré jméno po Evropě před měsícem na šampionátu v Dánsku. UEFA ho dokonce zařadila mezi tři nejlepší gólmany turnaje.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

Témata:  sport, fotbal, vaclík, žižkov
 Klasická verze
Mobilní verze