Příchod Kováče do Sparty se blíží, čeká ho schůzka s Hřebíkem | iSport.cz
Michal Petrák
7. prosince 2011 • 14:00

Příchod Kováče do Sparty se blíží, čeká ho schůzka s Hřebíkem

TOP VIDEA
Velký rozhovor: Theo Gebre Selassie o konci v repre a návratu domů
Nejpodceňovanější hráči extraligy? Flek, Lenc, ale i Jelínek nebo Krošelj
VŠECHNA VIDEA ZDE

Už se to blíží. Někdejší reprezentant Radoslav Kováč by měl skutečně zamířit v nejbližších dnech zpátky do Sparty. Čeká se jen na schůzku mezi ním a budoucím generálním sportovním manažerem Letenských Jaroslavem Hřebíkem – na ní si mají vyjasnit stoperovu roli v týmu.Sparta může brzy mít nového lídra kabiny. Radoslav Kováč v Basileji nehraje, na odchodu z Letné jsou zase někdejší ikony Jaromír Blažek a Tomáš Řepka. Situace je nastavená logicky, a proto je podle informací deníku Sport dohoda blízko.

Někdejší obránce Olomouce, Sparty, Spartaku Moskva a West Hamu United v Basileji od konce září nehraje, jeho pobyt ve Švýcarsku tak pravděpodobně skončí ještě dřív, než tam pořádně vypukne lyžařská sezona.

„Komunikujeme s Basilejí o Radkově budoucnosti, byl jsem tam osobně a bavil jsem se s nimi, jak s ním počítají dále.

V tuto chvíli je otevřená varianta, že Radek půjde pryč,“ připouští Kováčův manažer Viktor Kolář z agentury Sport Invest. Přímo o Spartě však mluvit nechce. „Jestli to bude do Sparty nebo jiného klubu, se bude řešit v nejbližších dnech či týdnech,“ tvrdí.

Letenští mají o bývalého reprezentanta zájem, potřebují ho jako nového šéfa kabiny. Vedení Sparty totiž není přesvědčené o tom, že Marek Matějovský či Jiří Jarošík na tuto roli mají povahu.

„Situaci kolem Radka Kováče monitorujeme, jsem s ním v průběžném kontaktu, protože se Radek o Spartu neustále zajímá. K žádnému našemu jednání s Basilejí však ještě nedošlo,“ popisuje současnou situaci sparťanský personální ředitel Jakub Otava. To se však brzy změní.

O Jaroslava Hřebíka měl zájem Miroslav Pelta, kouč mohl vystřídat u reprezentace Michala BílkaO Jaroslava Hřebíka měl zájem Miroslav Pelta, kouč mohl vystřídat u reprezentace Michala BílkaFoto Barbora Reichová (Sport)

Podle informací Sportu by se měl s Kováčem do konce týdne sejít Jaroslav Hřebík, budoucí generální sportovní manažer, aby si s ním vyjasnil, pro jakou pozici s ním v týmu počítá – a že Kováč bude plnit roli pozitivního lídra, i když nebude mít garantované místo v sestavě.

Za jakých podmínek však Basilej Kováče uvolní? Samotný klub se k jeho situaci nechce vyjadřovat.

„Ze zásady nikdy nekomentujeme přestupové spekulace. Radek Kováč momentálně není hráč základní sestavy, ale prostě patří do kádru, trénuje s týmem a je připravený na další zápas. Víc vám k tomu nemůžu říct,“ zůstává tajemný tiskový mluvčí Basileje Josef Zindel.

Kolář však naznačuje, že by švýcarský klub s uvolněním odstaveného stopera nemusel dělat potíže, přestože za něj v létě zaplatil West Hamu půl milionu eur.

„S případným zájemcem o jeho služby se Basilej určitě dohodne,“ přesvědčuje Kolář.

Pak už nebude Kováčovu návratu na Letnou nic bránit...

Medková musí svého partnera doprovázet i na společenské akce.
Medková musí svého partnera doprovázet i na společenské akce.

 
Články odjinud


Články odjinud