Středoškolský Pohár Josefa Masopusta měl dohled až z FIFA | iSport.cz
Stanislav Hrabě
23. května 2012 • 19:10

Středoškolský Pohár Josefa Masopusta měl dohled až z FIFA

Reklama
TOP VIDEA
Přijde Sparta o Tetteha? Odchod do Anglie je nepravděpodobný, říká Ščasný Přijde Sparta o Tetteha? Odchod do Anglie je nepravděpodobný, říká Ščasný
Čech oznámil, že ukončí kariéru. Jaké jsou okolnosti jeho rozhodnutí? Čech oznámil, že ukončí kariéru. Jaké jsou okolnosti jeho rozhodnutí?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalový turnaj středních škol Pohár Josefa Masopusta už zná semifinalisty. V Praze na Julisce se střetlo pět postupujících  z krajských kol a šestici dotvořilo družstvo z Prahy. Zápasy určily čtyři týmy, které mají nadále šanci bojovat o konečné vítězství. Hlavní cenou je pak trénink vedený uznávaným odborníkem Jakubem Dovalilem, koučem českého výběru do 21 let.Nejlepší dorostenecké výběry přišel při slavnostním zahájení povzbudit vyslanec FIFA. Jean-Marie Conz, bývalý hráč a později trenér švýcarského Young Boys Bern a také kouč juniorského výběru Saúdské Arábie, byl tímto turnajem, který podpořila i světová fotbalová federace, přímo nadšen.

Nejvíce ho upoutalo, že nese jméno Josefa Masopusta, vicemistra světa a držitele Zlatého míče nejlepšího fotbalisty Evropy za rok 1962.

„Je krásné, že jeden z nejlepších hráčů světa všech dob je nadále mládeži vzorem a aktivně se do podobných projektů zapojuje,“ řekl Conz.

Patron republikového turnaje středních škol Josef Masopust
Patron republikového turnaje středních škol Josef Masopust

Josef Masopust popřál všem především hodně gólů – do sítě soupeře. „Ať vyhraje především sport a zásady fair play,“ připomenul dorostencům, že fotbal v sobě nese hlubší kvality než jen touhu po vítězství.

Šest účastníků bylo rozděleno do dvou skupin po třech, kde se hrálo systémem každý s každým.

Aby v případě shody bodů i skore nedošlo k patové situaci, se jako pomocné kritérium braly střely ze značky pokutového kopu, které byly po každém utkání. Fotbalové umění pak určilo čtyři týmy, které budou usilovat o konečné vítězství.

Výsledky skupiny A

SPŠS a SOŠ prof. Švejcara - SOŠP a SOU Prostějov  4:1, SPŠS Hradec Králové - SPŠS a SOŠ prof. Švejcara 0:1, SOŠP a SOU Prostějov - SPŠS Hradec Králové 2:4

Konečné pořadí
1.SPŠS a SOŠ prof. Švejcara 2 2 0 0 5:1 6
2. SPŠS Hradec Králové 2 1 0 1 4:3 3
3. SOŠP a SOU Prostějov 2 0 0 2 3:8 0

Výsledky skupiny B

SOU U Krbu - SŠ Bohemia Chrudim 1:3, SPŠ Tábor - SOU U Krbu 2:1, SŠ Bohemia Chrudim - SPŠ Tábor 1:2

Konečné pořadí
1. SPŠ Tábor 2 2 0 0 4:2  6
2. SŠ Bohemia Chrudim 2 1 0 1 3:4 3
3. SOU U Krbu 2 0 0 2 1:5 0

Zítřejší   program

Semifinále – 9. 00

SPŠS Hradec Králové - SPŠ Tábor
SPŠS a SOŠ prof. Švejcara - SŠ Bohemia Chrudim

O 5. místo – 11.00

SOU U Krbu - SOŠP a SOU Prostějov

O 3. místo – 11.00

Finále – 12.30

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud