Stanislav Hrabě
6. června 2013 • 18:49

Příbramští mladíci předvedli, jak na Italy! Dali jim šest gólů

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Zřekne se Trpišovský na Letné rokenrolu? Podzimní Panák je zpátky
Kaderka v poutech: tenisový svaz přebírá krizový manažer Stočes
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tak takhle se musí na Italy! Žádné otálení, bušit do nich a nasázet jim, co se do nich vejde. Návod, jak na hrdé potomky Scipia, dali A reprezentaci studenti hotelové školy z Příbrami, kteří porazili v Internacionálním poháru Josefa Masopusta italské protihráče z Instituto Benincasa Ancona 6:1.„Ať se kolega Michal Bílek dívá, tak se na ně musí,“ smál se před koncem utkání trenér příbramského vítězného týmu Zdeněk Busta, když sledoval, jak si jeho svěřenci jdou přesvědčivě pro vítězství v Internacionálním poháru Josefa Masopusta, kde se střetli v Praze na Julisce vítězové české a italské části. „Útočit a dávat góly,“ předal Busta návod.

Spojení slov fotbal a Itálie vyvolává respekt. I u mládeže. „Nikdy jsem proti Italům nehrál,“ přiznal střelec dvou gólů Aleš Matějů. Ale příliš rozechvělý nebyl. „Znám to z mládežnických reprezentací,“ svěřil se člen českého výběru do 17 let, že je už na ledacos zvyklý.

Vítězové italské části mezinárodního poháru
Vítězové italské části mezinárodního poháru

Na hřišti Příbramáci jednoznačně vládli. „Měli jsme jasně navrch,“ pochvaloval si převahu. „Češi byli lepší, ale bylo to i tím, že byli o dva roky starší,“ bránil výkonnost spoluhráčů kapitána italského družstva Leonardo Bambozzi. „My jsme si to hlavně užili a jsme především rádi, že jsme se mohli tohoto projektu zúčastnit a poznat takovou legendu, jako je pan Masopust,“ nedělal vůdce italských hostí z porážky katastrofu.

Zítra hráči obou týmů usednou na tribunu letenského stadionu a budou sledovat kvalifikaci o postup na MS 2014 v Brazílii Česko-Itálie. Vítězové dostali vstupenku na zápas jako odměnu. „To byla pro nás velká motivace,“ netají Matějů. „A ukázali jsme, jak se na Italy musí,“ předává návod reprezentantům. „Kdyby to dopadlo jako dneska na Julisce, bylo by to výborné,“ převtěluje se rychle ve fandu českého nároďáku.

„Zítra vám to všechno vrátíme,“ věří své vlasti a obávané squadře azuře Bambozzi. Největším idolem je pro něj Mario Balotelli. „Protože silně mluví,“ prozrazuje důvod, proč tento kontroverzní útočník je pro něj tak oblíbený.

Vstoupit do diskuse
0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Los EURO 2024

Články odjinud


Články odjinud