21. června 2013 • 17:38

Villa už má v reprezentaci 56 gólů. O jednu trefu předstihl Kollera!

Autor: pta, iSport.cz
0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:1p. Bruins slaví postup! Pastrňák rozhodl v prodloužení
Jarolím: Překlenovací kouč, to lišák Koubek nemyslel vážně. Šádek je pojistka

Ve Španělsku už nemusí českému fotbalu závidět Jana Kollera. Útočník David Villa se po hattricku v utkání proti Tahiti dostal v tabulce nejlepších reprezentačních střelců právě před českého kanonýra. Hráč Barcelony má po vysoké výhře 10:0 nad outsiderem nyní na kontě 56 gólů za národní tým v 90 startech, zatímco Koller má ve svých statistikách o jednu trefu méně.

Nejlepší španělský reprezentační střelec všech dob za sebou nemá svoji nejlepší sezonu. V klubu ho nejdřív do sestavy nepustily zdravotní problémy, i potom ale zůstával často mezi náhradníky - stejně jako při prvním španělském utkání na turnaji proti Uruguayi. Až do čtvrtka letos nedal ještě za reprezentaci ani gól. Proti slabému soupeři nastřádal své tři trefy mezi 39. až 64. minutu.

V žebříčku nejlepších reprezentačních střelců se nyní dělí o 17. místo s bývalým argentinským reprezentantem Gabrielem Batistutou. Z aktivních fotbalistů je lepší jen Didier Drogba z Pobřeží slonoviny (60) a Ir Robbie Keane (59). Zřejmě nedostižné prvenství však patří Iránci Ali Decimu, který jako jediný fotbalista dokázal nastřílet víc jak sto gólů za národní tým.