Nedvěd chválí rychlost míče pro MS 2014. Brazuca dá gólmanům zabrat! | iSport.cz
6. prosince 2013 • 14:23

Nedvěd chválí rychlost míče pro MS 2014. Brazuca dá gólmanům zabrat!

Autor:
TOP VIDEA
Baník - Liberec: Stronati si srazil míč do vlastní sítě, hosté snižují na 1:2! Baník - Liberec: Stronati si srazil míč do vlastní sítě, hosté snižují na 1:2!
Příbram - Zlín: Jablonský se trefil z voleje přímo k tyči, 2:1 Příbram - Zlín: Jablonský se trefil z voleje přímo k tyči, 2:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tak to je Brazuca! Svět už ví, s jakým míčem se bude v létě příštího roku v Brazílii hrát fotbalové MS 2014. Firma adidas stvořila Brazuku. „Bude to hodně rychlý míč a brankáři to budou mít pořádně těžké,“ řekl Pavel Nedvěd, bývalý internacionál a držitel Zlatého míče, když novinku tento týden představoval v Praze.

 Jméno Brazuca vybrala drtivá většina z více než milionu brazilských fanoušků, kteří o jménu hlasovali. Termín brazuca označuje národní hrdost a brazilský způsob života.

Nedvěd je nadšený i tím, jak Brazuka vypadá. „Ten míč je skvělý, moc se mi líbí, jak je dělaný barevně,“ říká.

Míč je vyveden v modro-zlato-zelené kombinaci. Inspirací byly brazilské náramky pro štěstí. Křivolaký design by měl připomínat meandry řeky Amazonky.

Brazuca je oficiálním míčem MS 2014. S ním se v Brazílii bude hrát o trofej pro světové šampiony.
Brazuca je oficiálním míčem MS 2014. S ním se v Brazílii bude hrát o trofej pro světové šampiony.

Zajímavý je i jeho povrch. Brazuca využívá technologii „husí kůže“. Tahle vlastnost míče nadchla Ivo Viktora, bývalého gólmana a mistra Evropy z roku 1976.

„Z hlediska brankáře by to mohlo být dobré, ta kůže by mohla přispět k tomu takzvanému lepení, aby míč lépe držel v rukavicích,“ pochvaloval si Viktor při představování míče.

Rychlost míče ovlivňuje fakt, že je slepen pouze z šesti díků. Díky tomu má mít lepší letové schopnosti a aerodynamiku než jeho předchůdci, hráči ho budou lépe ovládat.

Do testování míče se zapojilo přes 600 hráčů světové třídy a 30 klubů v 10 zemích. Chcete jména? AC Milán, Bayern, Palmeiras a Fluminense… Z hráčů Messi, Casillas, Schweinsteigera či Zidane.

Svým dílem k testování přispěl i brazilský bek Dani Alves. „Ze všeho nejdůležitější je, že se s ním dobře hraje na zemi i ve vzduchu. Hráči budou nadšení, jak dobře reaguje,“ prohlásil.

Brazuca je v pořadí dvanáctý míč, který značka adidas vyvíjí speciálně pro každé fotbalové mistrovství světa od roku 1970.

Brazuca je slepená pouze ze šesti dílů. Díky tomu je to extrémně rychlý míč, který bude gólmanů dělat problémy.Brazuca je slepená pouze ze šesti dílů. Díky tomu je to extrémně rychlý míč, který bude gólmanů dělat problémy.

Technologie duše a kostry míče je identická s míči Tango 12, s nimiž se hrálo EURO 2012, či s oficiálním míčem Ligy mistrů UEFA.

A ještě pár čísel: Brazuca má obvod 69 cm, váží 437 gramů a po 72 hodinách od nafouknutí ztrácí pouhých 7 % tlaku. V testu absorpce vody vstřebává jen 0,2 % své původní váhy a v testu odskoku se odráží průměrně do výšky 134 cm.

Dva a půl roku trvalo testování Brazuky. Zapojila se do něj technika i světoví hráči v čele Lionelem Messim.Dva a půl roku trvalo testování Brazuky. Zapojila se do něj technika i světoví hráči v čele Lionelem Messim.

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud