28. července 2007 • 00:00

Jena i se Šimákem podlehla v přípravě Mostu

Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

Fotbalisté Mostu zvítězili v předligové generálce nad německým druholigovým celkem z Jeny 4:2.

Fotbalisté Mostu zvítězili v předligové generálce nad německým druholigovým celkem z Jeny 4:2. Severočeši výsledek otočili až zlepšeným výkonem ve druhém poločase, v němž se v dresu hostujícího klubu objevil i český záložník Jan Šimák, který v týdnu přestoupil z pražské Sparty. V prvním poločase Most chybami v defenzivě nabídl hostům řadu šancí. Po jedné z nich se ve 28. minutě prosadil Hansen a před brankářem Acevským nezaváhal. Ve druhém poločase se však hra Mostu zcela změnila. Střídající Bogdanov ve 47. minutě předvedl šedesátimetrový sprint po pravé straně a na jeho konci naservíroval míč zcela volnému Makedonci Toleskému, který z úhlu poslal míč pod břevno. Za dvanáct minut se Bogdanov přesunul na levou stranu zálohy a ihned si připsal i druhou asistenci, jeho centr poslal do sítě hlavou Oboya. Německý klub sice ještě po skrumáži stihl vyrovnat, více už ale velmi dobře chytající brankář Svoboda nepřipustil. V 70. minutě si došel pro faul střídající Da Silva a penaltu s jistotou proměnil Pilař, definitivní podobu výsledku dal v 83. minutě opět Oboya, který si zaběhl na dlouhý pas, odstavil si obránce a s jistotou poslal míč k tyči. Výsledek: FK SIAD Most - FC Carl Zeiss Jena 4:2 (0:1) Branky: 59. a 83. Oboya, 47. Toleski, 70. Pilař z pen. - 28. Hansen, 68. Allagui. Diváci: 400. Sestava Mostu: Acevski (46. Svoboda) - Škoda, Procházka, Jamrich, Trubila (75. Japan) - Loos (46. Bogdanov), Jedinák (69. V. Mendy), Pilař (81. Schut), Oboya - A. Mendy (46. Štípek), Toleski (57. Da Silva).

Témata:

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.