Polák do Anderlechtu za 3,5 milionů euro | iSport.cz
2. srpna 2007 • 00:00

Polák do Anderlechtu za 3,5 milionů euro

Autor:
Jan Polák
TOP VIDEA
SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem? SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem?
TOP momenty extraligy: Manévry v Litvínově a Pardubicích nebo pocta Leškovi TOP momenty extraligy: Manévry v Litvínově a Pardubicích nebo pocta Leškovi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Záložník německého Norimberku Jan Polák včera odcestoval do Belgie, kde by měl dnes absolvovat zdravotní prohlídku a případně podepsat kontrakt.Začíná druhé kolo jednání o odchodu Jana Poláka do Anderlechtu Brusel. Záložník německého Norimberku včera odcestoval do Belgie, kde by měl dnes absolvovat zdravotní prohlídku a případně podepsat kontrakt. O českého reprezentanta se Anderlecht Brusel zajímal už začátkem července. Tehdy se však Polák rozhodl, že zůstane v Norimberku. "Německá liga je o něco kvalitnější," vysvětloval tehdy šestadvacetiletý záložník. Jenže Anderlecht o Poláka patrně moc stojí. Podle německého magazínu Kickeru nabídl nyní belgický mistr za hráče, jenž má v Norimberku smlouvu do roku 2009, 3,5 milionů euro (v přepočtu zhruba 98 milionů korun). Na tuhle částku by se možná nechal bavorský klub zlákat. Poláka kupoval z Liberce před dvěma roky za 1,5 milionů euro. Sám hráč se včera nechtěl k případnému transferu vyjadřovat. "Za chvíli s Honzou odlétáme z Norimberku do Bruselu. Tam by měl zítra podstoupit zdravotní prohlídku a pak bude následovat finální jednání," oznámil včera odpoledne hráčův manažer Pavel Paska. Podle jeho vyjádření se dalo poznat, že nyní je přestup Poláka pravděpodobnější než před měsícem, kdy se Anderlecht ozval poprvé. Polák sice tehdy oznámil, že by rád zůstal v Německu, ovšem nijak ho netěšilo, jak nepravidelně a na jakých místech za Norimberk v minulé sezoně hrál. "Nastupoval jsem na krajích a já se lépe cítím ve středu zálohy," připomněl. Navíc bavorský klub, v němž působí i další Češi Tomáš Galásek a Marek Nikl, v létě angažoval čtyři nové záložníky. "Ale konkurence se nebojím, ta naopak musí každého motivovat," prohlásil začátkem července Polák. Norimberk se chystá v nové sezoně na Pohár UEFA, ale s Anderlechtem by si mohl zahrát bývalý záložník Brna a Liberce vyšší soutěž. Belgický celek se totiž ve třetím předkole Ligy mistrů zkusí probojovat do základní skupiny. V Anderlechtu působí český brankář Daniel Zítka, v minulosti za klub nastupoval například rekordman v počtu vstřelených gólů za národní tým Jan Koller.

Témata: 
Články odjinud


Články odjinud