Šimůnek přestoupil do Wolfsburgu! | iSport.cz
13. srpna 2007 • 00:00

Šimůnek přestoupil do Wolfsburgu!

Autor: Sport, ČTK
Jan Šimůnek
TOP VIDEA
SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem? SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem?
TOP momenty extraligy: Manévry v Litvínově a Pardubicích nebo pocta Leškovi TOP momenty extraligy: Manévry v Litvínově a Pardubicích nebo pocta Leškovi
VŠECHNA VIDEA ZDE

AKTUALIZOVÁNO - Přestup Jana Šimůnka do Wolfsburgu je zpečetěn! Pražská Sparta se domluvila s vedením bundesligového klubu na podmínkách.Přestup Jana Šimůnka do Wolfsburgu je zpečetěn! Dvacetiletý sparťanský stoper se včera přesunul do sídla svého nového zaměstnavatele. Jeho nový zaměstnavatel se dnes definitivně domluvil s českým mistrem na okamžitém odchodu dvacetiletého stopera. Konkrétní přestupovou sumu však kluby nezveřejnily. "Je to pro mě všechno rychlé, zpočátku jsem nevěděl, jak s nabídkou naložit. Řada lidí a hlavně táta mi ale přestup doporučili," uvedl Šimůnek, který musí před podpisem čtyřleté smlouvy ještě absolvovat zdravotní testy. Jeho výkony během šampionátu dávaly tušit, že o něj bude zájem ve fotbalové Evropě. Pro hráče je také důležité, že se při jednáních přímo angažoval trenér Felix Magath, který mu dokonce telefonoval. "Jsem si jist, že příští víkend už za nás nastoupí. Počítám s ním," řekl Magath o mladíkovi z Letné. "Na jednu stranu nás mrzí, že Honza odchází, protože byl v kabině i na hřišti přínosem. Na druhou stranu však musíme říci, že se jedná o velmi významný přestup, který se v Česku už dlouho neuskutečnil. Můžeme potvrdit, že se přestupovou částkou zařadí mezi nejlepší obránce, kteří odcházeli z české ligy," uvedl Přibyl. Sparta má radost nejen z vysoké sumy, která výrazně oživí její pokladnu, ale i z toho, že Šimůnek je první významnou ukázkou dobré práce jejího tréninkového centra mládeže. "Tento přestup je oceněním práce trenérů, kteří se podíleli na jeho výchově," dodal Přibyl. Němci začali jednat se Spartou intenzivně ve čtvrtek a Sparta téhož dne získala na stejný post na hostování libereckého Miloše Brezinského, který odehrál už v Plzni svůj první duel v novém dresu. Šimůnek začínal s fotbalem ve Švýcarsku, kde žil během angažmá svého otce. Po návratu hrál za Bohemians, po třech letech odešel do Sparty. Současně byl po mnoho let klíčovým hráčem všech reprezentačních výběrů, naposledy na mistrovství světa v Kanadě. Ve Spartě dostal ligovou šanci jen dvakrát: v sezoně 2004/05 na hřišti Mladé Boleslavi, podruhé v letošní premiéře s Libercem. Loni byl oporou zadních řad Kladna, celkem stačil nasbírat v domácí lize 31 utkání.

Témata: 
Články odjinud


Články odjinud