Rakušané přijedou bez kapitána | iSport.cz
17. srpna 2007 • 00:00

Rakušané přijedou bez kapitána

Autor: ČTK
Andreas Ivanschitz
TOP VIDEA
TOP momenty extraligy: Manévry v Litvínově a Pardubicích nebo pocta Leškovi TOP momenty extraligy: Manévry v Litvínově a Pardubicích nebo pocta Leškovi
Posily do Sparty? Jedná se o nich, připustil Horňák. Fortelný mu zamotal hlavu Posily do Sparty? Jedná se o nich, připustil Horňák. Fortelný mu zamotal hlavu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dva a půl roku nevynechal ani jeden zápas národního mužstva, ale když přišlo středoevropské derby s českými fotbalisty musí se Rakušan Andreas Ivanschitz jenom dívat na televizi.Rakouští fotbalisté nastoupí k přípravnému utkání proti České republice příští středu ve Vídni bez svého kapitána Andrease Ivanschitze. Záložník Panathinaikosu Atény kvůli zranění chybí v nominaci, kterou dnes zveřejnil trenér Josef Hickersberger. Jediným nováčkem je dvacetiletý útočník Werderu Brémy Martin Harnik. Ivanschitz za dva a půl roku nevynechal ani jeden z dvaceti mezistátních zápasů. Na začátku srpna si však vážně poranil koleno a bude dva měsíce mimo hru. Všechny ostatní opory bude mít trenér k dispozici. Ve výběru je i útočník s bosenskými kořeny Sanel Kuljic z Austrie Vídeň, který dal ve čtvrtek v Poháru UEFA Jablonci dva góly. Král střelců z roku 2006 je po návratu ze švýcarské ligy opět při chuti. V šesti ligových zápasech se trefil čtyřikrát. Pro Rakušany je zápas s českými fotbalisty pokračováním přípravy na mistrovství Evropy, jehož jsou spolupořadatelem. Letos ještě ani jeden z pěti zápasu nevyhráli. Na kontě mají remízy s Maltou, Ghanou a Paraguayí a prohry 0:1 ve Francii a doma se Skotskem.


Rakouská nominace: Brankáři: Jürgen Macho (Kaiserslautern, 11 mezistátních zápasů/0 branek), Alexander Manninger (Siena, 21/0), Helge Payer (Rapid Vídeň, 12/0)
Obránci: Christian Fuchs (Mattersburg,9/0), Martin Hiden (Rapid, 42/1), Andreas Ibertsberger (Freiburg, 10/1), Markus Katzer (Rapid/9/0), Jürgen Patocka (Rapid, 1/0), Sebastian Prödl (Sturm Graz, 2/0), Joachim Standfest (Austria, 21/1), Martin Stranzl (Spartak Moskva, 39/2)
Záložníci: Rene Aufhauser (Salcburk, 41/9), Christoph Leitgeb (Salcburk, 11/0), Michael Mörz (Mattersburg, 7/0), Thomas Prager (Heerenveen, 9/1), Klaus Salmutter (Sturm, 1/0), Jürgen Säumel (Sturm, 4/0)
Útočníci: Martin Harnik (Werder Brémy, 0/0), Sanel Kuljic (Austria, 13/2), Roland Linz (Boavista Porto, 25/5).

Témata: 
Články odjinud


Články odjinud