26. srpna 2007 • 00:00

Bohemians neskórovali ani v Plzni

Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Dva noví forvardi, ale gólový efekt žádný. Fotbalisté Bohemians nevstřelili ve Štruncových sadech opět ani branku a odjeli z Plzně s porážkou.

Fotbalisté Viktorie Plzeň porazili Bohemians 1905 2:0 a upevnili si páté místo v tabulce. Výsledek byl dlouho na vážkách, výhru pečetil až v nastaveném čase Martin Fillo gólem z penalty. Ligový nováček sice předvedl odvážný výkon, trefil tyč, ale na první branku v letošní sezoně stále čeká marně. Pražané do Štruncových sadů přivezli dva nové útočníky Polodnu z Příbrami a Ordoše z Mladé Boleslavi, ale střelecký půst se jim ukončit nepodařilo. Domácí už postrádali Procházku, jenž míří do Mladé Boleslavi. Jeho místo na pravé straně obranné čtveřice zaujal překvapivě útočník Malcharek, jehož nesehrannost s ostatními členy defenzivy byla od úvodního hvizdu patrná. Přesto začátek patřil Viktorii, když v 9. minutě přímý kop Šímy ze sedmnácti metrů jen těsně minul levou tyč. Poté však hosté zpřesnili kombinaci ve středu pole, což vedlo k několika rychlým protiútokům. Domácím pomohlo ve 22. minutě štěstí: Matůš si naběhl na dlouhý centr z pravé strany a hlavičkoval do pravé tyče. Plzeňští zareagovali vysunutím svého bloku hluboko na polovinu hostů a po půlhodině hry se dokonce radovali ze vstřelené branky. Sudí Franěk ji ale neuznal pro ofsajd. O pět minut později si režisér zálohy Viktorie Jarolím pohrál před pokutovým územím s obranou, přihrál uličkou Smejkalovi, ale ten tísněný Radou v dobré pozici netrefil branku. Závěr první půle ale opět přinesl převahu Klokanů, jejich akce však končily nepovedenou finální přihrávkou ještě před pokutovým územím Plzně. Po obrátce obě mužstva přidala na důrazu i rychlosti. Po hodině hry zahrozil útočník hostí Matůš, který těsně před Daňkem tečoval Kotyzův centr. Ofenzivnější sestava domácích ve druhém poločase se dvěma útočníky zaúřadovala v 72. minutě, kdy hosté pod tlakem chybovali při rozehrávce a Jarolím výstavní ranou z pětadvaceti metrů trefil přesně pravý roh branky. Hosté více otevřeli hru. Nejblíže vyrovnání byl čtvrt hodiny před koncem Karel Rada, který po závaru před Daňkem trefil před sebou stojícího Müllera. Domácí mohli svůj náskok několikrát pojistit z brejků do nezformované obrany. V nastavení fauloval Trappa v pokutovém území Rada a Fillo bez problémů proměnil penaltu. Trenér plzeňské Viktorie Stanislav Levý po utkání přiznal, že se výhra rodila těžce. "Kondice, nasazení a agresivita Bohemky je dlouhodobě na vysoké úrovni. V první půli se nám nepodařilo doplňovat jediného vysunutého útočníka, a tak do druhého poločasu nastoupil Krbeček. Částečně jsme pak dostali soupeře pod tlak a myslím, že jsme vyhráli zaslouženě," řekl Levý po výhře nad týmem, ve kterém devět let působil jako hráč a kterému dodnes fandí. Trenér Bohemians 1905 Václav Hradecký mohl do dnešního utkání zařadit dva nové útočníky Polodnu a Ordoše, přesto se ani ve čtvrtém kole nedočkal vstřeleného gólu. "Když nedáme gól nemůžeme vyhrát. Určité zlepšení v zakončení ale nastalo. Trénovali s námi pouhé dva dny, potřebují se ještě lépe sehrát," poznamenal na adresu nováčků. Utkání hodnotil jako vyrovnané s minimem šancí. "Utkání se vyvíjelo k nerozhodnému výsledku. Pak jsme na půlce hloupě chybovali a domácí to hned využili. Potom už jsme to měli těžké," povzdechl si Hradecký. Absenci obránce Václava Procházky trenér Levý vysvětlil zraněním paty. "Těsně před zápasem se ukázalo, že není schopen nastoupit. Jeho místo zaujal Malcharek a jsem rád, že ačkoliv hrál na pravém beku poprvé, zvládl to výborně," konstatoval Levý. Prezident klubu Ladislav Valášek však již potvrdil, že jedná s Mladou Boleslaví o Procházkově odchodu.

Témata:

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.