1. srpna 2015 • 13:57

Císař Franz truchlí. Legendě Bayernu zemřel po těžké nemoci syn

Autor: ,
Franz Beckenbauer přišel o svého syna, který zemřel ve 46 letech
TOP VIDEA
Pokorný: Byli bychom srabi, kdybychom se nepokusili o titul Pokorný: Byli bychom srabi, kdybychom se nepokusili o titul
Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bayern Mnichov se na startu sezony zahalí do černého. Po dlouhé těžké nemoci, kdy bojoval s nádorem na mozku, totiž zemřel Stephen Beckenbauer (46), jeden ze tří synů legendárního Franze Beckenbauera. Smutnou zprávu oznámil v prohlášení Beckenbauer spolu s Bayernem Mnichov.Stephen Beckenbauer byl rovněž fotbalistou, s tímhle jménem to snad ani nemohlo být jinak. Nastupoval jako obránce a kariéru začínal v Bayernu Mnichov. Do profikádru bavorského gigantu se ale nikdy neprosadil, hrál jen za amatéry v 80. letech a po čase přestoupil k rivalovi do týmu Mnichov 1860.

Bundesligy se ale přece jenom dočkal a to v roce 1992, kdy odehrál 12 zápasů za Saarbrücken. Kariéru ukončil ve 29 letech pro zranění kolena.

Pak pracoval jako mládežnický trenér v Bayernu, chvíli jako asistent působil i v béčku a podílel se na vyhledávání talentů. Ve výběru do sedmnácti let trénoval mimo jiné také mistry světa Bastiana Schweinsteigera, Matse Hummelse a Thomase Müllera.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze