23. září 2015 • 12:03

Pelta se sejde se sudím Kovaříkem: Věřím, že bude mluvit jinak

Autor: ,
Předseda FAČR Miroslav Pelta si domluvil schůzku se sudím Liborem Kovaříkem
TOP VIDEA
SESTŘIH: Hertha - Dortmund 1:1. Hosté v novém roce podruhé ztratili SESTŘIH: Hertha - Dortmund 1:1. Hosté v novém roce podruhé ztratili
Liberec - Litvínov: Kantor vypěnil a hokejka letěla vzduchem Liberec - Litvínov: Kantor vypěnil a hokejka letěla vzduchem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta se nyní věnuje stížnosti sudích na místopředsedu asociace Romana Berbra a jeho údajného vměšování se do práce rozhodčích. Už se telefonicky spojil s bývalým arbitrem Liborem Kovaříkem, jehož rozhovor pro deník Sport kauzu rozpoutal. Na konci týdne mají domluvenou schůzku."Domluvili jsme se, že se na konci tohoto týdne potkáme i osobně, protože je lepší si pohovořit v osobní rovině," řekl Pelta na dnešním setkání s novináři. "Věřím, že mezi čtyřma očima bude mluvit jinak, než mluví do novin," dodal.

Pelta v minulých dnech o situaci mezi sudími mluvil i s aktivními rozhodčími a členy jejich komise. Po těchto debatách znovu vyloučil, že by Berbr zasahoval do práce komise jinak než kritikou na seminářích. I těch se už nyní nebude podle nové domluvy účastnit.

"Že by nasazoval rozhodčí, to vylučuji. To by nešlo utajit, i z pohledu ješitnosti členů komise rozhodčích," řekl Pelta.

Celá kauza ho mrzí, protože podle něj zastiňuje fakt, že se nyní českému fotbalu mimořádně daří. "Postoupili jsme na mistrovství Evropy, navíc jako druzí nejrychlejší. Tři mužstva hrají evropské poháry. Návštěvy stoupají. V neděli je derby a já jako předseda už mám problém sehnat lístky pro známé. To nepamatuji, že by někdy bylo. I v Jablonci jsem se dožil toho, že jsem měl s Ajaxem a se Spartou vyprodáno a známým jsem musel říct, ať přijdou jindy," uvedl Pelta.

"Že tu jsou nějaké kontroverzní situace, to samozřejmě nepřináší dobré renomé. Proto to nyní intenzivně řeším. Mluvil jsem se zainteresovanými lidmi. A chci, abychom na dalším výkonném výboru přijali konkrétní opatření," řekl předseda FAČR.

 

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze