Stanislav Hrabě
27. října 2015 • 11:03

Sparťan Lavička vystřídal slávistu Dovalila. Kdo se líbil víc?

Vítězslav Lavička během tréninku mladých fotbalistů
TOP VIDEA
Vítková slavila medaili v Českém domě. Kdo ji nejvíc dojal? Vítková slavila medaili v Českém domě. Kdo ji nejvíc dojal?
CELÝ SESTŘIH: Dukla - Jablonec 0:1. Rozhodl Lischka, zápas přerušila tma CELÝ SESTŘIH: Dukla - Jablonec 0:1. Rozhodl Lischka, zápas přerušila tma
VŠECHNA VIDEA ZDE

Když vyhrajete Pohár Josefa Masopusta, trenér české reprezentace do 21 let vám přichystá modelový trénink. I na takovou speciální odměnu se mohl těšit nejlepší výběr, který uspěl v turnaji středních škol. Studenti hotelové školy v Chrudimu měli vzácnou příležitost si ji vychutnat už dvakrát, neboť loňský triumf obhájili. A v hodně zajímavé podobě. Loni za nimi přijel Jakub Dovalil, letos jeho nástupce Vítězslav Lavička. První zarytý slávista, druhý sparťan tělem i duší.Rivalové na hřišti, v soukromí ovšem kamarádi. A hlavně oborníci, kteří se navzájem uznávají. „Úzce jsme spolu spolupracovali, když já byl trenérem Sparty a on trenér jedenadvacítky,“ přiznal vzájemné kontakty Lavička. „Mluvili jsme spolu, má obrovský přehled o mládežnickém fotbale, jeho znalostí by byl hřích nevyužít,“ prozradil, že se před chrudimským vystoupením s Dovalilem i radil, co s natěšenými kluky počít, aby byl modelový trénink zajímavý a něco jim i dal.

Vyšlo to parádně, nadšení bylo obrovské. A navíc mohli studenti hotelové školy srovnávat, které z předhozených trenérských kapacit byla lepší. „Jsem sparťan a Lavičkův fanoušek,“ netajil klubovou přízeň Martin Opina, klíčová postava mužstva, jenž tím doložil, ke komu měl emočně blíž. „Tak jsem z toho měl větší zážitek,“ dodal.

„Slýchal jsem, jaký je Lavička skvělý trenér a člověk, tak jsem byl zvědavý, jestli je to pravda,“ odhalil další pohnutky. „A potvrdilo se to,“ liboval si. „Blíž také mám ke Spartě,“ přidal se do tábora rudých Pavel Matějka s připomenutím, že setkání s koučem, jenž do letenské síně slávy dodal tolik poct, bylo pro něj velkým zážitkem. Klubovou přízní netrpěli ovšem všichni. „Nefandím Spartě ani Slavii, mám raději Plzeň, bylo mi to jedno,“ odmítl se dívat tímto pohledem Josef Stránský, nejlepší hráč ročníku 2014/2015.

K Lavičkovi se přichýlil z jiných důvodů. „Loni jsem byl mladší, nezkušený, a byl jsem zařazen v mladší kategorii, kde trénink neměl takovou kvalitu,“ upozornil. „Proto jsem si to víc nyní užil,“ nalezl hlavní důvod. „S panem Dovalilem jsme dělali rychlostní hry, s panem Lavičkou všechno bylo především s míčem a brankami,“ uvedl hlavní rozdíl Matějka.

Tím však nebylo řečeno, že by se loňský trénink nelíbil. „Bylo to super oboje, i když odlišné,“ vypíchl Matějka. „Poznali jsme, že každý nám může něco dát,“ přidal se Opina. Hlavní rozdíl byl ovšem v počasí. „Loni bylo daleko tepleji,“ uvítal by raději loňský záříový termín.

Když je tradiční rivalita mezi Spartou a Slavií je dobře uchopená, může být prospěšná. „Oba kluby jdou v jednom šiku a tahají český fotbal nahoru,“ uvědomil si Lavička, jenž nyní má starosti český výběr do 21 let. Naopak jeho předchůdce Dovalil se vrátit do Slavie, kde bude vykonávat funkci hlavního skauta. „I tam může být ku prospěchu českého fotbalu,“ podotkl Lavička.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze