9. prosince 2015 • 12:55

Dvě Krejčího tváře: Proč to Plzni v lize šlo a v Evropě ne?

 • Plzeňský trenér Karel Krejčí s týmem uspěl v lize, ale zaostal v evropských pohárech Plzeňský trenér Karel Krejčí s týmem uspěl v lize, ale zaostal v evropských pohárechFOTO:

  Zatímco v Synot lize splnil úkol na výbornou a přivedl Viktorii z deváté příčky na první, v Evropské lize, kam mužstvo dostal přes Vojvodinu Novi Sad, nesplnil úkol. Český mistr nepostoupil ze skupiny a pro jaro vypadl z mezinárodního pole. Proč si Plzeň počínala tak rozdílně?

 • PROČ TO V LIZE FUNGOVALO - NEBÁL SE ZMĚN

  Mladý obránce Aleš Matějů se prosazuje do plzeňské sestavyMladý obránce Aleš Matějů se prosazuje do plzeňské sestavy

  Když převzal v srpnu tým po Miroslavu Koubkovi, okamžitě vrátil do zálohy Patrika Hrošovského, v útoku vsadil na Michala Ďuriše. Obě změny se mu vyplatily, kuráž však ukázal především začátkem listopadu, když posadil trápícího se Františka Rajtorala a chybujícího kapitána Václava Procházku. V lize od té doby Viktoria nedostala gól. To neznamená, že jsou odepsaní, nicméně dostal zkušené borce pod tlak a vyslal signál i dalším oporám. Důležité rozhodnutí.

 • PROČ TO V LIZE FUNGOVALO - STOPROCENTNÍ PROTI RIVALŮM

  Plzeň se raduje z druhé přesné trefy ve sparťanské sítiPlzeň se raduje z druhé přesné trefy ve sparťanské síti

  Krejčí má pověst muže, který hodně dbá na přípravu a v průběhu podzimu se mu podařilo připravit fungující taktiku na všechny hlavní soky. Viktoria postupně porazila Liberec, Spartu, Mladou Boleslav a vyhrála i v Jablonci. V kombinaci s minimálními ztrátami proti outsiderům (prohrála jen v Brně) dokázala Plzeň smazat pětibodové manko, které v úvodu nabrala. Mimochodem, v tabulce sestavené ze zápasů po Krejčího nástupu (12 kol) je Viktoria první o 8 bodů před Spartou a Boleslaví.

 • PROČ TO V LIZE FUNGOVALO - USTÁL TLAK

  Závěrečná radost plzeňského trenéra Karla KrejčíhoZávěrečná radost plzeňského trenéra Karla Krejčího

  V roli asistenta Pavla Vrby zažil největší úspěchy Viktorie a s nimi i rostoucí tlak a očekávání. Jenže pozice ve stínu hlavního kouče je mnohem snadnější. Teď byl vysunut do první linie, bez předchozích zkušeností z tak velkého angažmá. Zatím to zvládá bez větších potíží, k čemuž pomohly suverénní výsledky v lize. Zpočátku vystupoval nervózněji a mluvil ve frázích, postupně se zlepšil a nebojí se zkritizovat hráče, což poznali David Limberský či František Rajtoral.

 • PROČ TO V EVROPĚ NEVYŠLO - POMALEJŠÍ REAKCE NA VÝVOJ

  Plzeňský kapitán Václav Procházka opouští hřiště po vyloučení ve VillarrealuPlzeňský kapitán Václav Procházka opouští hřiště po vyloučení ve Villarrealu

  „Klukům mohu za podzimní část v lize jen poděkovat,“ prohlásil Karel Krejčí po výhře nad Duklou. Za účinkování v Evropě už ne, tam zaostali za svými cíli. A jako trenér na tom nese spoluzodpovědnost. Ani v lize nebyla Plzeň vždy tak dominantní, ovšem většinou to přežila bez úhony, v Evropě obvykle přišel trest. Ať už na Villarrealu, nebo na půdě Rapidu se ocitla Viktoria na dlouhé minuty pod velkým tlakem a koučink z lavičky na tom nic nezměnil. V tomhle byly rezervy.

 • PROČ TO V EVROPĚ NEVYŠLO - POZDNÍ ODSUN RAJTORALA

  František Rajtoral vypadl ze základní sestavy PlzněFrantišek Rajtoral vypadl ze základní sestavy Plzně

  Krejčí si zasloužil pochvalu za to, že se odhodlal ke změnám, ovšem v jednom případě měl zareagovat už dřív. František Rajtoral nenaplňoval očekávání delší dobu, než jen v domácím utkání s Rapidem. Kouč měl těžké dilema, protože kvůli dlouhodobě zraněnému Radimu Řezníkovi mu zůstal jako jediná alternativa devatenáctiletý Aleš Matějů, bez zkušeností na mezinárodní scéně. Nicméně Rajtoral se v klíčovém zápase s Rapidem podepsal pod oba góly a prohru 1:2.

 • PROČ TO V EVROPĚ NEVYŠLO - VELKÁ NULA S RAPIDEM

  Fotbalisté Plzně po prohře s Rapidem VídeňFotbalisté Plzně po prohře s Rapidem Vídeň

  Faktem je, že na los tentokrát Viktoria štěstí neměla, ačkoliv šla z druhého výkonnostního koše. Z nabídky v„trojce“ dostala jeden z těžších týmů, vídeňský klub, který už v letní kvalifikaci o Ligu mistrů ukázal, že je na vzestupu. I sám Krejčí přiznal, že mu Rapid připomínal Plzeň v její nejslavnější éře, kdy dvakrát postoupila do základní skupiny Champions League. Každopádně, Viktoria měla na to, aby proti rakouskému celku uhrála aspoň tři body. V klíčové chvíli selhala.

Témata:  sport, fotbal, plzeň, krejčí
 Klasická verze
Mobilní verze