6. ledna 2016 • 13:55

Zidane to bude mít těžké. Hvězdy, které jako trenéři vyhořely

Autor:
 • Nový trenér Realu Madrid Zinedine Zidane to bude mít hodně těžké, několik slavných hráčů v nové roli neuspělo Nový trenér Realu Madrid Zinedine Zidane to bude mít hodně těžké, několik slavných hráčů v nové roli neuspěloFOTO:

  Vynikající hráč nerovná se dobrý trenér. S tím se nyní musí popasovat nový kouč Realu Zinedine Zidane. Přestože mnoho bývalých hvězd jako Pep Guardiola či Laurent Blanc jako trenéři uspělo, dost z nich v nové roli zklamalo. A jsou mezi nimi skutečně velká jména. Podívejte se na pět legend, ze kterých by si Zidane brát příklad neměl.

 • Diego Maradona

  Hráčská kariéra: Argentinos Juniors, CA Boca Juniors, FC Barcelona, SSC Neapol, Sevilla FC, CA Newell's Old Boys, CA Boca Juniors

  Trenérská kariéra: CD Textil Mandiyú, Racing Club, Argentina, Al Wasl FC

  Diego MaradonaDiego Maradona

  Úžasný fotbalista, ale vždy také hodně kontroverzní osoba. A to nejen kvůli „boží ruce“. To byl a je Diego Maradona. Přestože v Argentině milován, s tamní reprezentací neuspěl.

  Bez větších zkušeností a úspěchů se stal překvapivě hlavním trenérem národního týmu na začátku kvalifikace o MS 2010 v JAR. Tam se sice podle přepokladů Argentina probojovala, ale ve čtvrtfinále vyhořela, když schytala ostudný debakl 0:4 s Německem.

 • Paul Gascoigne

  Hráčská kariéra: Newcastle United, Tottenham Hotspur, Lazio Řím, Rangers, Middlesbrough FC, Everton, Burnley FC, Gansu Tianma, Boston United

  Trenérská kariéra: Gansu Tianma, Kettering Town

  Paul GascoignePaul Gascoigne

  Reprezentant a podle mnohých jeden z nejlepších anglických hráčů historie. Jenže Paul Gascoigne doplácel a stále doplácí na nezřízený život a především obrovské problémy s alkoholem. I proto se nikdy nestal úspěšným trenérem.

  Gascoigne to nejdřív zkoušel v čínském Gansu Tiamna, kde působil na závěr kariéry i jako hráč. Ten ale poměrně rychle opustil a ještě kratší dobu vydržel na lavičce anglického Kettering Town. Pouhých 39 dnů.

 • Lothar Matthäus

  Hráčská kariéra: FC Herzogenaurach, Borussia Mönchengladbach, FC Bayern Mnichov, Inter Milán, FC Bayern Mnichov, MetroStars

  Trenérská kariéra: Rapid Vídeň, Partizan Bělehrad, Maďarsko, CA Paranaense, FC Red Bull SalzburgMaccabi Netanja, Bulharsko

  Lothar MatthäusLothar Matthäus

  Mnohonásobný německý reprezentant a osobnost Bayernu Mnichov Lothar Matthäus to jako trenér zkoušel na mnoha místech. Až na jednu krátkou výjimku v Partizanu Bělehrad ale bez větších úspěchů.

  Kromě klubů vedl krátce reprezentace Maďarska a Bulharska, ale vydržel vždy jen rok. Jednu dobu se mluvilo o tom, že by mohl dokonce převzít český národní tým, ale k tomu nakonec nedošlo.

 • Bobby Charlton

  Hráčská kariéra: Manchester United, Preston North End, Waterford United

  Trenérská kariéra: Preston, Wigan

  Legendární Sir Bobby Charlton a útočník Manchesteru United Wayne RooneyLegendární Sir Bobby Charlton a útočník Manchesteru United Wayne Rooney

  Zatímco jako hráč slavil tituly v Anglii i na mistrovství světa, jako trenér příliš výher nepoznal. V Prestonu totiž Bobby Charlton vyhrál za 99 zápasů jen třetinu a skončil. O několik let později převzal Wigan, ale po devíti utkáních, ze kterých naplno bodoval jen ve dvou, se raději přesunul do role ředitele.

 • Alan Shearer

  Hráčská kariéra: Southampton, Blackburn Rovers, Newcastle United

  Trenérská kariéra: Newcastle United

  Alan Shearer se stal v Newcastlu jako hráč legendou, jako trenér ale neuspělAlan Shearer se stal v Newcastlu jako hráč legendou, jako trenér ale neuspěl

  Kanonýr k pohledání, to byl legendární Alan Shearer. Modlou se stal především v Newcastlu, který se pak rozhodl zachránit i jako trenér.

  V sezoně 2008/2009 přišel na posledních osm zápasů a měl za úkol tým udržet v Premier League. Jenže zklamal, vyhrál pouze jednou a Newcastle sestoupil. Pro hrdý klub a jeho věrné fanoušky sportovní neštěstí.

 • Luboš Kubík

  Hráčská kariéra: Spartak Hradec Králové, TJ Slavia Praha IPS, Fiorentina, FC Metz, 1. FC Norimberk, Drnovice, Slavia Praha, Lázně Bohdaneč, Chicago Fire, Dallas Burn

  Trenérská kariéra: Slask Wrocław, Torquay United

  Luboš KubíkLuboš Kubík

  Úžasný fotbalista, reprezentant a jeden z nejlepších českých hráčů historie. Jako trenér ale Luboš Kubík vůbec neuspěl. 

  V krátké trenérské kariéře vedl dva kluby, polský Slask Wroclav a anglické Torquay United, v obou týmech ale skončil po několika zápasech. V Torquay se stal dokonce nejméně úspěšným koučem v historii co se týče procentuální úspěšnosti výher.

Témata:  sport, fotbal, zidane
 Klasická verze
Mobilní verze